Muğla Haber Gazetesi

Şehit Aileleri Derneği’nden yardım uyarısı

Şehit Aileleri Derneği’nden yardım uyarısı
13 Mart 2017 - 9:55

Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulundan yapılan yazılı bir açıklama ile vatandaşlar dernek ve şehit aileleri adına yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara karşı uyarıldı.
Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında dernek yöneticileri ve yetkililere bildirilmesi çağrısında bulunulan açıklamada;
Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetimi olarak bizler; şehit yakınları ve gazilerimizin her türlü sorunuyla ilgilenerek, onlara layık oldukları kıymetin verildiğini hissettirmek maksadıyla kıt imkânlarımızla, ilimizde bulunan şehit ailelerimiz ve gazilerimize hizmet vermeye çalışmaktayız.
Dernek Yönetimi olarak sosyal, ekonomik, siyasi vb. her yönden çok hassas bir derneğin yöneticisi olduğumuzun bilincinde; “Yardım toplayan değil bağış kabil eden bir dernek” sloganıyla, herkese eşit mesafede durup, şehitlik ve gazilik gibi kutsal makamlara ulaşmış kahramanlarımızın ruhlarını, kendilerini ve ailelerini incitecek, hakkımızda toplum gözünde olumsuz düşüncelerin oluşmasına sebebiyet verecek tutum ve davranışlardan uzak kalarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.” İfadelerine yer verildi.
Son dönemlerde Muğla ve ilçelerinde dernek ve şehit aileleri adına yardım toplama çalışanların gözlemlendiği ifade edilen açıklamada; “Bizim bu hassasiyetlerimize rağmen, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kasteden hainlere karşı şehit ve gazi vermeye devam ettiğimiz bugünlerde; ilimiz içinden veya il dışından gelip, çeşitli şehit, gazi derneklerinin ya da şehit, gazi dergileri yayıncılarının şehit aileleri, gazilerimiz veya Derneğimizin adını kullanarak;
“Şehit ailelerine ve gazilerimize yardım topluyoruz” şeklinde beyanda bulunup hemşehrilerimizden bağış yapmalarını veya dergi, kalem vb. malzeme satın almalarını istedikleri,
Özellikle işadamı ve esnaflarımızdan; yayınlayacaklarını iddia ettikleri şehit, gazi gazete/dergilerine reklam vererek sponsor olmaları yönünde talepte bulundukları,
-Yardım talebinde bulunan kişilerin; “Valilikten izin aldık, polisten izin aldık, bu konuda tarafımıza yetki verilmiştir.” gibi beyanlarda bulundukları,
Gerçek olup olmadığını teyit etme imkanı bulunmayan birtakım belgeler göstererek vatandaşlarımızı yardım yapmaya ikna etmeye çalıştıkları bilgileri tarafımıza ulaşmış bulunmaktadır.
Özellikle “dilenci gibi kapı kapı dolaşıp yardım talep etme” gibi bu tür tutum ve davranışlarda bulunulması, şehitlik ve gazilik gibi bizim için kutsal olan değerlerin kullanılarak istismar edilmesi bizleri fazlasıyla rahatsız ettiğinden hemşehrilerimizin bilgilendirilmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır.” Denildi.
Dernek tarafından böyle bir faaliyette bulunulmadığının altı çizilen açıklamada, bu gibi istismar konusunun önüne geçilmesi için dernek yetkililerine bildirilmesi istenirken, böyle bir durum ile karşılaşıldığında belirtilen isim ve telefon numaralarına bilgi verilmesi istendi.
Bu isim ve telefonlar şöyle: Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (0 252 213 00 40) numaralı telefonuna veya Dernek Başkanı şehit babası Mehmet Akkuş (0 555 556 73 10), Dernek Muhasibi Gazi (E) Uzm.J. Metin Gülay (0 505 487 95 77), Denetim Kurulu Başkanı Gazi (E) Topçu Alb. Sezai Kanlıyer (0 530 252 71 83)

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha