MUĞLA'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM!

Muğla'da toplu taşıma hizmeti sunan Büyükşehir Belediyesi ve denetimindeki özel toplu taşıma araçlarının ücret tarifeleri; Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin toplantısında, toplu taşıma, servis ve taksimetre ücretleri %51 oranında arttırıldı.

MUĞLA'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM!

Muğla ili genelinde toplu taşıma hizmeti sunan Büyükşehir Belediyesi ve denetimindeki özel toplu taşıma araçlarının ücret tarifeleri; Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 09.08.2023 tarihinde yapılan toplantısında, toplu taşıma, servis ve taksimetre ücretleri %51 oranında artırıldı. Belirlenen yeni toplu taşıma ücretleri 15 Ağustos 2023 tarihi itibariyle uygulamaya geçirilecek.

Bu kapsamda, Muğla İl genelinde uygulanan şehir içi en kısa mesafe olan A Grubu Ücret Tarifelerinden, elektronik kartlı indirimli (öğrenci) ücret tarifesi; 7,60 TL olarak uygulanmakta iken yapılan düzenleme ile 9,90 TL olarak, elektronik kartlı sivil ücret tarifesi ise; 12,20 TL iken, 18,40 TL olarak belirlendi.

Ayrıca, Menteşe İlçesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrenicilerinin yoğun olarak kullandığı, “Kampüs Hattı” öğrenci ücret tarifesi; 4,95 TL olarak uygulanmakta iken 6,90 TL olarak yeniden düzenlendi. 40 TL olan indi-bindi taksi ücreti de yüzde 150’lik zamla 100 TL oldu.

Ayrıca, Menteşe İlçesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrenicilerinin yoğun olarak kullandığı, “Kampüs Hattı” öğrenci ücret tarifesi; 3,50 TL olarak uygulanmakta iken 4,95 TL olarak yeniden düzenlendi. Belirlenen yeni toplu taşıma ücretleri 15 Ağustos 2023 tarihi itibariyle uygulamaya geçirilecek.

Bu haber toplam 763 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.