CHP MENTEŞE’DE GERGİN KONGRE!

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen CHP Menteşe İlçe kongresinde gergin dakikalar yaşandı.

CHP MENTEŞE’DE GERGİN KONGRE!

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen CHP Menteşe İlçe kongresinde gergin dakikalar yaşandı. Kongrede konuşma yapan önceki dönem CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban ile kongrede divan başkanlığı yapan 28.dönem Muğla Milletvekili Gizem Özcan arasında tartışma yaşandı. Alban, konuşmasında adeta alev püskürttü.

SİNEM KARAKAYA

CHP Menteşe İlçe Kongresi, Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi'nde yoğun katılımla gerçekleşti.

Kongrede, konuşma yapan önceki dönem Milletvekili Mürsel Alban, listelere yönelik açıklama yaparak, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü hedef aldı.

“BURASI GÜMÜŞ A.Ş DEĞİL!”

Alban, konuşmasında şunları söyledi:

"Delege seçimlerini adaletli bir şekilde yapmadınız. Elinize sağlık. Evinizde beslediğiniz tavuk ve kedi hariç tüm tanıdıklarınızı delege yazdınız. CHP, yavaş yavaş bitiriliyor. Burası Gümüş A.Ş. değil. Burası Cumhuriyet Halk Partisi. Ben CHP’nin özüne dönüp kurtulmasını istiyorum.”

“4 MİLLETVEKİLİMİZ VAR DİYORSUNUZ. NEREDE? BEN GÖREMİYORUM!”

Ayrıca Alban, 14 Mayıs genel seçimlerinde CHP listelerinden Muğla Milletvekili seçilen ve daha sonra partisi olan Gelecek Partisi’ne geçen Selçuk Özdağ’ı kastederek; “4 milletvekilimiz var diyorsunuz. 4. milletvekilimiz nerede? Ben göremiyorum” diye konuştu.

SÜRE TARTIŞMASI!

Öte yandan kongrede Divan Başkanlığı yapan CHP Muğla Milletvekili Özcan, kürsüde söz alma süresinin kongre başında oylanarak 5 dakika olarak karar verildiğini açıklamıştı.

Özcan, süre nedeniyle kürsüde konuşma yapan Alban’ı uyararak konuşmasını sonlandırmasını istedi. Bunun üzerine Alban ile Özcan arasında gerginlik yaşandı.

Mürsel Alban’ın konuşmasının ardından Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün sert tepki gösterdi.

BAŞKAN GÜMÜŞ: “ÖNCE AYNAYA BAKACAĞIZ”

Alban’ın ardından konuşma yapan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, ‘Önce aynaya bakacağız diyerek’ şunları söyledi:

“Büyükşehir yasasından sonra yeni kurulan Menteşe Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi üzerinden 9 yıl geçti. Hiçbir şey yapılmadı arkadaşlar. Sayın vekil bu yaşam merkezini bir gezin. Türkan Saylan Yaşam Merkezinin Türkiye’de başka örneği varsa gösterin ikincisi var diye tebrik ederim. Mustafa kardeşimiz 5 yıldır yaptı, canı gönülden çalıştı tebrik ediyoruz. Şimdi yine yapacağım diye yola çıktı başarılar diliyoruz. Başka bir arkadaş ben daha iyi yapacağım demiş yola çıkmış demokratik hakkını kullanıyor bundan daha olan bir şey yok. Ne güzel partiye heyecan geldi. Ben vatandaşın acılı gününde sevincinde yanındayım. Bunu da yapmaya devam edeceğim, eleştirmek isteyen eleştirsin. Benim için siyaset önce insanlara dokunmak. Seçimlerde bir gün çalışmayan insanlar kürsüye gelmiş, 60 gün boyunca köy köy dolaşan insanları eleştiriyor. Önce aynaya bakacağız. Kim kürsüye çıkıp örgüt çalışmıyor, saygı, sevgi var diyorsa inanın onda problem vardır. Çalışan adam zaten gelip burada onları konuşmuyor. Kimseyle kavgamız yok, amacımız partimizin büyümesi. İnanınki bu ülkenin CHP’ye çok ihtiyacı var. Çocuklarımızın geleceği için aydınlık yarınlar için.

GÜMÜŞ: “VEKİLLİK YAPMIŞ BİR KİŞİYE BU KONUŞMAYI YAKIŞTIRAMADIM”

“Sen vekilken parti içi çok iyi vekil olamayınca çok kötü böyle anlayış yok. Önce parti. Bu parti beni belediye başkanı yaptı. Ben bu partiye laf söyleyebilir miyim? Bu parti için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmamız lazım. Yarın yine beraber olmak zorundayız. Bunu yapacağız. Bunu yapabilirsek büyük adam oluruz. Bunu ben yaptım mı yaptım, yapamayan arkadaş az önce konuştu. Vekillik yapmış bir kişiye bu konuşmayı yakıştıramadım. Siyaset yapmadan herkese eşit davrandım. Muğla’nın göbeğinde Arasta’da Büyükşehir ve Menteşe belediye Başkanına hakaretler eden yönetici istemiyoruz” dedi.

GÜRÜN: “O SEÇİMDE MİLLETVEKİLİ KİMLERDİ?”

Daha sonra konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise şunları söyledi:

“Benim ismimden rahatsızlık neyle izah edilebilir. Bir hekim olarak söylüyorum valla ben izah edemem. Partimizin birliği için bunları bunları yapmamamız lazım diyoruz ve genellikle öğretmenler mesela deyip o yanlış olan davranışın bir örneğini verirler. Birde gerçekten doğru olan bir davranışında örneğini verirler. Burada bu dersi aldık diye düşünüyorum. Oy oranı yüzde 36. Dilimizde orman bitti ama anlamak istemeyen anlamıyor. Biz anlatmaya devam edeceğiz. O seçimde milletvekili kimlerdi? Ayrıca çok üzülerek söylüyorum 5 tane belediye başkanı Osman Gürün karşısında Behçet’i destekledi. O ilçelerde biz çoğunu kaybettik. İsimlerini söylemek istemiyorum. Ben onlara İrlandalılar dedim. Gerçekten hepinize teşekkür ediyorum. Benim ismimin burada durmasından rahatsız olmadığınız içinde çok teşekkür ediyorum.”

GÜRÜN: “HADDİNİZİ BİLİN!”

“Evin içindeki olayı dışarda tartışıyoruz” diyen Başkan Gürün:

“ Yüzde 36 altına inersek fazla irdelememiz lazım. Biz bunu zaman zaman irdeledik ve bitirdik. Ama onu yüzde 36’ya katkı sağlayan arkadaşlarımızın bir kısmı hala bir takım şeyler söylemeye devam ediyor. Bunun tüzükte olmaması lazım. Ben buraya merkez ilçe üyesi olarak geldim. Ama 12 ilçeye gitmedim. İsmimden ve ismimle fotoğrafı çekilmesinden bu kadar rahatsız oluyor ama Osman Gürün ismi kimsenin başını öne eğdirmemiştir. Ona göre haddinizi bilin. Biz seçimlerde Muğla örgütü olarak başarıya imza attık. Dile dikkat edeceğiz. Evin içindeki olayı dışarda tartışıyoruz. Yeniden yapılanacağız, tüzük değişikliğinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Her üyenin bir dosyası olmalı. ‘Efendim milletvekiline nasıl mani olmazsınız’ dendiği zaman bunun bir süreci var gidildi konuşuldu eğer size genel merkezden böyle bir kişiyi A partiden bir kişiyi sizin partinize koyuyorum demezlerse bundan nasıl haberiniz olabilir? Haberimiz yok, o kadar kısa bir sürede oldu ki bu iş. Biz naptık bizim partili olmayan o arkadaşı ittifakın bir gereğidir arkadaşlar sakın partimize oy vermemezlik yapmayın başka çaremiz yok dedik. Şuanda 3 milletvekilimle gurur duyuyorum. Bence burası kimin neyi neden düşündüğünü ve kimlerin parti kimlerin kişi düşündüğünü ortaya koydu. Buna katkısı olan herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Öte yandan haber yayına hazırlandığı sırada, kongrede oy kullanma işleminin devam ettiği, sonuçların geç saatte açıklanacağı öğrenildi.

Bu haber toplam 570 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.