BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 17 BİN 439 TL OLDU

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile DİSK Genel İş Muğla 2 Nolu Şubesi arasında imzalanan, işçileri kapsayan ek protokol kapsamında en düşük işçi maaşı 17 bin 439 TL oldu. En yüksek maaş ise 24 bin 298 TL olarak belirlendi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 17 BİN 439 TL OLDU

***Muğla Büyükşehir Belediyesi ile DİSK Genel İş Muğla 2 Nolu Şubesi arasında imzalanan, işçileri kapsayan ek protokol kapsamında en düşük işçi maaşı 17 bin 439 TL oldu. En yüksek maaş ise 24 bin 298 TL olarak belirlendi.

***Büyükşehir Belediye binasında DİSK Genel İş Sendikası Toplu Sözleşme Daire Başkanı Çetin Çalışkan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün arasında atılan imzaların ardından işçiler davul zurna eşliğinde kutlama yaptı.

SİNEM KARAKAYA

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile DİSK Genel İş Muğla 2 Nolu Şubesi arasında işçileri kapsayan ek protokol imzalandı.

Büyükşehir Belediye binasında yapılan protokol törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, DİSK Genel İş Sendikası Toplu Sözleşme Daire Başkanı Çetin Çalışkan, DİSK Genel İş Muğla 2 Nolu Şube Başkanı Yücel Avcı, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, kurum çalışanları ve işçiler katıldı.

buyuksehir-okcularinin-bulundugu-milli-takim-dunya-ucuncusu-oldu-2023-08-14t160053-374.jpg

Osman Gürün ve Çetin Çalışkan arasında imzalanan ek protokol kapsamında, Büyükşehir Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 17 bin 439 TL oldu. En yüksek maaş ise 24 bin 298 TL olarak belirlendi.

Törende yaptığı konuşmada, “Bu zorluk içerisinde biz size en iyisini vermeye çalışıyoruz” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, şunları söyledi:

“Ben hiç kimsenin mağdur olmasını değil, mutlu olmasını sağlamaya çalışıyorum. Hepimiz mutlu olmayı hak ediyoruz ama şartların bize getirdiği koşullara göre en iyisini vermekle yükümlüyüz. Biz bir ailenin bütçesini paylaşıyoruz. Tabiri caizse ise bu büyük ailenin reisi bensem, o zaman evlatlarımın alması gerekenleri, ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde vermek durumundayım. Ama benim belediye olarak varlığım Muğla halkına hizmet etmek. Hizmetini aksatmadan çalışan, beraberce mutlu bir şekilde hizmet edeceğiz. Bu adaletsiz ortamın adil, yönetebilir hale gelmesi lazım. Bu zorluk içerisinde biz size en iyisini vermeye çalışıyoruz ama sistem kendi içinde revize olursa Türkiye çok daha iyi olacak. Türkiye iyi olursa biz de çok daha iyi oluruz. Yılbaşında yeniden değerlendirme yapılacak. Hepimize hayırlı olsun.”

buyuksehir-okcularinin-bulundugu-milli-takim-dunya-ucuncusu-oldu-2023-08-14t160013-871.jpg

DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE KUTLAMA YAPILDI

İmza töreninin ardından belediye binasında önünde toplanan işçiler, “emek ve emekçiye değer veren sayın başkanımıza teşekkür ederiz” yazılı pankart açtı.

Öte yandan Osman Gürün’e çiçek takdim eden işçiler, yapılan zammı davul zurna eşliğinde kutladı.

buyuksehir-okcularinin-bulundugu-milli-takim-dunya-ucuncusu-oldu-2023-08-14t160136-891.jpg

HABER: SİNEM KARAKAYA

Bu haber toplam 519 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.