BODRUM GÜÇBİRLİĞİ DERNEĞİ’NDEN MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA ÇAĞRI! “BODRUM İÇİN PROJE İSTİYORUZ!”

Bodrum Güçbirliği Derneği, daha önce defalarca Bodrum’dan milletvekili olması gerektiği çağrısıyla birlikte, milletvekili adaylarının projelerini de duymak istediklerini söyledi.Bodrum Güçbirliği Derneği, daha önce defalarca...

BODRUM GÜÇBİRLİĞİ DERNEĞİ’NDEN MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA ÇAĞRI!  “BODRUM İÇİN PROJE İSTİYORUZ!”

Bodrum Güçbirliği Derneği, daha önce defalarca Bodrum’dan milletvekili olması gerektiği çağrısıyla birlikte, milletvekili adaylarının projelerini de duymak istediklerini söyledi.

Bodrum Güçbirliği Derneği, daha önce defalarca hangi partiden olursa olsun Bodrum’un TBMM’de milletvekilleriyle temsil edilmesi gerektiğini açıklamış, bu yönde çağrılar yapmıştı. Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, son günlerde bazı sivil toplum kuruluşları ve aday adaylarından yıllardır yaptıkları çağrıların aynısını duymaya başladıklarını ve bundan memnunluk duyduklarını belirtti.

“ŞİMDİLİK SADECE ZİYARET GÖRÜYORUZ”

Başkan Serdar Kayhan, milletvekili aday adaylarının şu aralar bol bol esnaf ve vatandaş gezdiğini, ancak bu isimlerin büyük çoğunluğundan Bodrum’a nasıl bir katkı koyacaklarına dair bir açıklama duymadıklarını belirtti.

Adaylığı kesinleşecek isimlerin muhakkak projelerini ve TBMM’de Bodrum için yapacaklarını açıklamaları gerektiğini belirten Kayhan;  “Bodrum Güçbirliği Derneği olarak en önemli amacımız Bodrum’u çocuklarımızla gençlerimizle annelerimizle büyüklerimizle doğasıyla daha güzel yaşanabilir bir kent olmasına katkı sunmaktır. Katkı sunmaktan başka yetkimiz ve görevimiz de yoktur. Çünkü karar verici uygulayıcı değiliz. Ancak farkındalığı arttırarak toplumsal istekleri yüksek sesle dile getirebiliyoruz. Kenti yönetme, idare etme sorumluluğunu alanlar seçilenler, atananlar ve siyasiler işlerini doğru, planlı, zamanında akılcı olarak yapsa emin olun, sadece bizlere güzellikleri izlemek ve yaşamak kalırdı. Bu bahsettiğimiz seçilen atanan ve siyasiler o koltuklara oturuncaya kadar gösterdikleri performansı koltuklara oturduktan sonra da gösterseler eminim ki her şey çok daha güzel olacaktır” dedi.

“BODRUM’DAN HANGİ PARTİDEN OLURSA OLSUN BİR MİLLETVEKİLİ SEÇİLMESİNİ İSTİYORUZ”

“Ülke olarak seçime gidiyoruz. Bodrum’dan hangi partiden olursa olsun bu seçimlerde bir milletvekili seçilmesini istiyoruz. Ama görüyoruz ki orta da kimse Var ama Yok-Yok ama Var.Biz hangi adayı hangi kritere göre seçeceğiz. Doğru dürüst proje sunan yok denecek kadar az. Bodrum’un hangi sorunlarını tespit etmişler, bunlarla ilgili çözümleri projeleri ne, TBMM’de Bodrum için neler yapacaklar, bilmiyoruz. Kimin kimden daha faydalı olduğu, Bodrum’a ne değer katacağını bilmiyoruz. Şimdilik tek bildiğimiz esnafın elini sıkıp fotoğraflarını paylaşmak.”

“BODRUM’UN ÇOK ÖNEMLİ LOJMAN SORUNU VAR”

odrum’un çok önemli lojman sorunu var. Bize göre en önemli sorundur. Yakında doktor, öğretmen, hakim, savcı, polis, asker, memur kalmayacak, bulamayacağız. Gelenler gelmek istemiyor, kalanlar tayin istiyor. Bu aşırı fahiş konut fiyatlarıyla memurlarımız işçilerimiz çok ciddi sıkıntı yaşıyor.

Bodrum’da yaşayanlar ve bu kentin değerine değer katmak isteyenler olarak daha birçok çözüm bekleyen işleri erdemli ilkeli vatandaş olmanın gereği ve gerekliliği olarak dile getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Bu haber toplam 1246 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.