Muğla Haber Gazetesi

153 BİN ÖĞRENCİ 2 TEMMUZ’DA YAZ TATİLİNE GİRİYOR

153 BİN ÖĞRENCİ 2 TEMMUZ’DA YAZ TATİLİNE GİRİYOR
18 Haziran 2021 - 13:17

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 2 Temmuz 2021 Cuma günü sona erecek. Muğla’da resmi/özel 789 okulda, 153 bin 249 öğrenci yaz tatiline başlayacak. 18 Haziran 2021 Cuma gününden itibaren dijital ortamda (e-Okul) öğrencilerin erişimine açılacak. Velilerin talepleri doğrultusunda öğrencilere karneleri ve belgeleri 2 Temmuz’dan itibaren okul müdürlüklerince basılı olarak verilecek.

Sinem Karakaya

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı karneleri tüm sınıf kademelerinde 18 Haziran 2021 Cuma gününden itibaren dijital ortamda (e-Okul) öğrencilerin erişimine açılacak. Öğrencilere 18 Haziran Cuma günü basılı karne verilmeyecek ve okullarda karne etkinlikleri düzenlenmeyecek.

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 2 Temmuz 2021 Cuma günü sona erecek. Velilerin talepleri doğrultusunda öğrencilere karneleri ve belgeleri 2 Temmuz’dan itibaren okul müdürlüklerince basılı olarak verilecek.

Muğla’da resmi/özel 789 okulda, 153 bin 249 öğrenci yaz tatiline başlayacak.

21 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında tüm okul öncesi ve ilköğretim kurumlarında öncelikle okulların kendi imkânları ile yapacakları faaliyetler olmak üzere, yerel imkânlar ve diğer kamu kuruluşları işbirliğinde öğrencilerin ihtiyaçlarına göre okul müdürlüklerince belirlenecek faaliyetler gerçekleştirilecek.

Bu etkinlikler, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre akademik, fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif alanlarda okula ve sınıfa özel düzenlenmelerle gerçekleştirilecek.

21 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında ortaöğretim düzeyindeki tüm resmî ve özel okullarda sorumluluk ve mazeret sınavları tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.

Ayrıca uzaktan eğitim sürecinde lise öğrencilerinin daha fazla desteklenmesine ihtiyaç duyulduğu tespit edilen başta sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler olmak üzere tüm alanlarda eğitim ve öğretim faaliyetleri planlanacak.

TELAFİ PROGRAMI HAYATA GEÇİRİLECEK

Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte Bakanlık planlamaları doğrultusunda bir buçuk yıl sürecek olan UDEP (Ulusal Destekleme Programı) kapsamında yaz dönemi telafi programı hayata geçirilecek ve 5 Temmuz’da başlayıp 31 Ağustos’a kadar sürecek.

Okullar yaz boyu açık kalacak ve dileyen öğrenciler bu tarihler arasında okullarında planlanan sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler başta olmak üzere farklı alanlarda eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılabilecek.

Yaz dönemi telafi eğitimi programı kapsamında öğrenciler; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, ve belediyelere bağlı tesis ve merkezlerden yararlanabilecek.

Eğitim faaliyetlerine katılacak tüm öğrenci, veli ve öğretmenlere Covid-19 salgını koruma tedbirleri doğrultusunda gerekli önlemler alınarak HES kodu sorgulaması yapılacak.

 

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha