Muğla Haber Gazetesi

“Yasa bölücüleri cesaretlendirecek”

“Yasa bölücüleri cesaretlendirecek”
09 Temmuz 2014 - 10:44

Kamuoyunda “Çözüm Süreci Kanunu “ olarak bilinen Yasa Tasarısını değerlendiren MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan,kanun ile birlikte AK Parti ve muhataplarına suç işleme özgürlüğü verileceğini ileri sürerek; “ Bu yasa ile bölücü ve yıkıcı unsurların dayattığı etnik temelli özerklik ve otonomi çağrıları bir daha cesaretlenecek” dedi.

Hükümet tarafından hazırlanan ve Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan 1/941 Sayılı “Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı” Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu tarafından ele alındı ve komisyon görüşmeleri tamamlandı.

Tasarıyla terörün sona erdirilmesi adı altında birçok kanunsuzluğun önünün açıldığı ileri süren MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan; Hükümet anayasamıza aykırı olarak kendisinde toplamaya çalıştığı yetkilerle devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü yok edecek, karanlık bir sürece ülkemizi ve milletimizi sürüklemektedir.

Hükümet bu tasarıdan elde edeceği yetkilerle PKK terör örgütünün dayattığı talepleri yerine getirerek sözde çözüm, gerçekte çözülmeye sebep olacak şekilde PKK terör örgütünü muhatap almaktadır. Bu da yarın; şuan da var olan veya olmayan terör örgütlerinin benzer taleplerle devletimizin ve milletimizin karşısına çıkmasına davetiye çıkarmaktadır.

Bu yasa tasarısı Yüce Türk Milletine ait olan egemenliğimizin tartışılmasına ve paylaşılmasına yol açacak yanlış bir anlayışa sebep olabileceğinden bu yasa tasarısının görüşülmemesi gerekmektedir. Türk Milleti, Lozan Antlaşması İle Elde Etmiş Olduğu Bütün Hükümranlık Haklarını Kaybetmektedir.”dedi.

“İllegal görüşmeler yasal zemine oturtuluyor”

Kanun ile AK Parti hükümeti ile terör örgütü arasında yapılan illegal görüşmelerin yasal zemine oturtulmaya çalışıldığını iddia eden Erdoğan; “

Bu kanun tasarısı, AKP hükümetinin kurulduğu günden bugüne; önce “Sessiz Devrimler” ardından “Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi” en sonunda da “Çözüm Süreci” adlı çözülme programlarını uygulamakta ve bu çerçevede İmralı’daki bebek katili terörist başıyla ve onun Kandil’deki uzantılarıyla yapmış olduğu bütün illegal görüşmeleri, buluşmaları ve mutabakatları ve bundan sonra yapacağı bu ve benzeri illegal faaliyetleri kendince yasal bir zemine oturtmaktadır. Ancak hem hükümet hem de muhatapları çok iyi bilmelidir ki; anayasanın geçici 15’nci maddesi ihtilalcileri koruyamadığı gibi bu yasa da hükümeti, görevlendirdiği kamu görevlilerini ve muhataplarını ancak iktidarları süresince koruyabilir. Onun için kimse yanlış bir düşünce ve beklenti içinde olmamalıdır. Herkes atacağı her adımı anayasa ve kanunlar çerçevesinde atmalıdır.” Diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinin Erdoğan şunları ekledi:

“Ayrıca; 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen önce böyle bir kanun tasarısının Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine getirilmesini de manidar bulmaktayız.  Gözüken o ki Sn. Başbakan ve AKP yetkilileri Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını Samsun’dan başlatmamıştır. Kanun Tasarısının zamanlaması ve içeriği göz önüne alındığında, Başbakan ve havalisinin Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına Samsun’dan değil İmralı- Kandil hattından başladığı ortaya çıkmaktadır.”

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha