Muğla Haber Gazetesi

“TÜRKLÜĞÜN RED VE İNKARINA İZİN VERİLMEYECEKTİR”

“TÜRKLÜĞÜN RED VE İNKARINA İZİN VERİLMEYECEKTİR”
25 Kasım 2013 - 9:46

Barzani’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından karşılanan Diyarbakır ziyareti ve buradaki gelişmeleri değerlendiren Türk Ocakları Muğla Şubesi Başkanı Opr. Dr. Hulusi Taşkoparan, “Milletin değerlerinden habersiz kozmopolit tabakanın yol göstericiliğinde varılacak nokta hüsran olacaktır. Türk milleti sabırlıdır, vakurdur. Bu topraklarda bin yıldır kesintisiz süren hâkimiyetinin tartışılmasına, bu toprakların Türklüğünün ret ve inkârına izin vermeyecektir.”

Türk Ocakları Muğla Şubesi Başkanı Opr. Dr. Hulisi Taşkoparan, Barzani’nin Diyarbakır ziyareti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından karşılanması ve buradaki gelişmelere tepki gösterdi.

Taşkoporan, dernek binasında yaptığı basın açıklaması ile bu ziyaret ve gelişmeleri değerlendirirken,  “Bazı çevrelerin “tarihi” bir olay olarak nitelendirdiği Barzani’nin Diyarbakır ziyaretini esefle karşılıyoruz.” Dedikten sonra kamuoyunun dikkatini şu sorulara çekti:

“Çözüm süreci adı altında Kuzey Irak Bölgesel Yönetiminin lideri Barzani’nin hem de Diyarbakır’a davet edilerek hangi mesajlar verilmek istenmiştir?

Türkiye, kendi bölgesinde dahi gücünü kaybeden, her halükarda Türkiye’nin yardımı olmadan ayakta duramayacak bir yapıdan mı medet ummaktadır?

Barzani’yi Türkiye’nin bir iç meselesinde aktör olarak görmek ve ondan imdat beklemek “Büyük Türkiye’ye bölgesel güç olma iddiasındaki Türkiye’ye yakışıyor mu?

Sayın Başbakanın ağzından Kuzey Irak için çıkan Kürdistan kelimesi malum çevreler tarafından kolayca Birleşik Büyük Kürdistan’a dönüştürülecektir. Barzani’nin Diyarbakır’a Kürdistan demesi henüz daha başlangıç. Bu konunun uzun, uzun düşünüldüğünü ifade eden “hükümet aklı” bu gerçeği görememiş midir?”

“Yeni yapılanmaya gidiliyor”

Bu gelişmelerin federasyon kurulması planlarının bir parçası olduğunu ileri süren Taşkoparan; “ Görülen odur ki, sürecin başında terör örgütü lideri meşru muhatap konumuna oturtan anlayış, PKK ve Suriye’deki oluşum karşısında Barzani ile ittifak kurarak yeni bir yapılanmaya gitmektedir. O halde, Türkiye’nin mevcut yapısının dışında bir Türkiye-Kürdistan federasyonu mu kurulmak istenmektedir?

Bu hayali kuranlar şunu bilsin ki Türk milleti böyle fantezilere asla itibar etmeyecektir.

Çözüm süreci adı altında, bu milleti ve bu ülkeyi 30 yıldır yabancı güç odaklarının destekleriyle uğraştıran, sadece askerlerimizin polislerimizin değil Kürt etnisitesine mensup vatandaşlar dâhil binlerce kişinin kanına giren eli kanlı bir örgüt masumlaştırılmaya çalışılmakta, genel affın yolu hazırlanmaktadır.

Terör örgütü destekçiliği sabit bir türkücünün Türk askeriyle çatışmada ölen PKK’lılar için yaktığı ağıtlar için bazı devlet ricalinin gözyaşı dökmesi şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır.

Bu vatanda, kardeşkanının akmasını hiçbir insaf ve vicdan sahibi istemez. Ne var ki, siz kan dökülmesini mi istiyorsunuz propagandasının arkasına sığınarak milletin büyük çoğunluğunun duygularını hiçe sayamazsınız.

Çözüm adı altında ortaya konulan uygulamalarla etnik milliyetçiliğin kışkırtılmasının çözülmeye yol açacağını göremeyenler tarihi bir vebalin sorumlusu olacaktır. Milletin değerlerinden habersiz kozmopolit tabakanın yol göstericiliğinde varılacak nokta hüsran olacaktır. Türk milleti sabırlıdır, vakurdur. Bu topraklarda bin yıldır kesintisiz süren hâkimiyetinin tartışılmasına, bu toprakların Türklüğünün ret ve inkârına izin vermeyecektir.Yetkililere tekrar hatırlatıyoruz.” diye konuştu.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha