YATAĞAN GİRME SULAMASI İNŞAATININ %65’İ TAMAMLANDI

Yatağan Girme Ovasını modern borulu sistem ile sulama imkânı sağlayacak olan Girme Sulaması inşaatında sulama borularının montaj çalışmalarında sona yaklaşıldı.

YATAĞAN GİRME SULAMASI İNŞAATININ %65’İ TAMAMLANDI

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

GİRME OVASINDA BULUNAN 21 BİN 510 DEKAR TARIM ARAZİSİ MODERN BORULU

Turizmin incisi Muğla’nın kendilerine sunulan su imkanlarını büyük bir emek ve özveri ile değerlendirdiklerini vurgulayan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta; Yatağan Girme Ovasını modern borulu sistem ile sulama imkânı sağlayacak olan Girme Sulaması inşaatında sulama borularının montaj çalışmalarında sona yaklaşıldı. 65 bin metre sulama borusunun döşeneceği projede; 62 bin metre montaj çalışması yapılmıştır. Girme sulaması inşaatında fiziki olarak yüzde 65 gerçekleşme sağlanmış olup, çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Girme Ovasında bulunan 21 bin 510 dekar tarım arazisinin modern borulu sistem ile sulanması planlanmakta olup, modern sulama sistemi sayesinde bölgede ürün desenini çeşitlendirip dekar başına 6 bin 300 lira gelir artışı ve ülke ekonomisine yıllık 135 milyon 513 bin lira katkı sağlaması hedeflenmektedir.” dedi

Bu haber toplam 368 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.