CHP’den zamlara tepki: “Halkın derdi, Saray’ın derdi olmuyor”

CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol, son günlerde art arda gelen zamlar ile ilgili CHP İl Başkanlığı'nda bir basın açıklaması düzenledi.

CHP’den zamlara tepki: “Halkın derdi, Saray’ın derdi olmuyor”

Erol, yaptığı basın açıklamasında, “Halkın derdi, Saray’ın derdi olmuyor. ‘Türkiye’yi uçuracağız. Ülkemizi dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi arasına sokacağız’ dediler. Dünya sefalet liginde ilk 10’a soktular” dedi.

CHP’nin il ve ilçe örgütleri, birbiri ardına gelen zamlara karşı eş zamanlı ortak açıklama yaptı.

CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol yapıtığı açıklamada, “Erdoğan, ÖTV’yi arttırma yetkisini ilk olarak akaryakıtta kullandı. Bir gece yarısı operasyonuyla akaryakıt 6 TL zamlandı. Şimdi bu zam, iğneden ipliğe her şeye misliyle yansıyacak. Enflasyon daha da coşacak. Çakma ekonomist, bozduğu ekonomiyi memura, işçiye, emekliye, vatandaşa yüklediği vergiler ve zamlarla düzeltmeye çalışıyor. Millete çay kaşığıyla verdiğini kepçeyle alıyor. 85 milyonlu 5’li çetelere mahkum ediliyor. Kasası boşalmış, rezervleri erimiş, parasının değeri kalmamış, eşitlik liginde küme düşmüş bir ülkeye dönüştürüldük” dedi.

“HALKIN DERDİ, SARAY’IN DERDİ OLMUYOR”

İl Başkanı Erol açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“AKP iktidarında iki Türkiye var: biri Saray’ın Türkiye’si, diğeri ise vatandaşın Türkiye’si. Saray’ın Türkiye’sinde ‘elektrik faturasını ödeyemedim, doğalgaza da zam gelmiş’ gibi dertler yok. ‘ulaşım bedeli aldı başına gitti, bu bayramda köye bile gidemedik” gibi halkın gündelik sorunları yok. Markete gidildiğinde ‘Bugünde et alamadık, peynir alamadık, süt bile alamadık, bu ayı nasıl çıkaracağız’ feryadı yok. Kira derdi yok, kiracının da ev sahibinin de mağdur olduğu düzenden haberleri dahi yok. Saray’da bebek bezlerine gelen zamların, tuvalet kağıdındaki fiyat artışının, yağın, çayın, pirincin, soğanın günaşırı zamlanmasının yarattığı endişe yok. Çocuğunu okula aç göndermek zorunda kalan ailelerin, tenceresini kaynatamayan kadınların çaresizliği yok.

Saray’ın şaşalı ışıklarından, işsiz gençlerin sürüklendiği depresyon görünmüyor. Yoksulluk nedeniyle yıkılan yuvalardan yükselen feryat durulmuyor. Açlıktan midesi guruldayan işçinin, emeklinin isyanı ulaşılmıyor. Saray’ın Türkiye’si, satamadığı için ürünün dalından toplamayan çiftçinin de zam üstüne zam gelen ürüne erişemeyen tüketiciden de bihaber!

Halkın derdi, Saray’ın derdi olmuyor.

Nasıl olsun ki Saray’ın Türkiye’sinde; 5’li çeteler var, dolar bazında ihale alanlar var, dolara gelir garantili, yollar, köprüler, hastaneler yapanlar var, dolara devlete borç para verenler var, dört beş kurumdan birden maaş alanlar var.

Vatandaşın Türkiye’si ise yangın yeri. Zam üstüne zam, vergi üstüne vergi, borç üstüne borç.

“HALKA EKONOMİK SOYKIRIM UYGULADILAR”

‘Türkiye’yi uçuracağız. Ülkemizi dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi arasına sokacağız’ dediler. Dünya sefalet liginde ilk 10’a soktular. Sosyal yardımlardan yararlanarak hayata tutunmaya çalışan hane sayısı 4,5 milyona çıkardılar. Halka ekonomik soykırım uyguladılar.

Bu zulüm karşısında ezilen vatandaşlarımıza sesleniyoruz: bu yangını kimin çıkardığını biliyoruz. Türkiye’yi Neron’dan kurtaracak, yangını söndürecek olan parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Biz halkın partisiyiz. Saray ile halk arasındaki duvarı biz kaldıracağız. Haklın iktidarını biz kuracağız.”

Bu haber toplam 530 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.