Muğla Haber Gazetesi

MHP’de Korkmaz güven tazeledi

MHP’de Korkmaz güven tazeledi
23 Mayıs 2017 - 13:08

MHP 12. Olağan Kongresi Muğla Öğretmenevinde MHP Muğla milletvekili Mehmet Erdoğan’ın da katılımı ile yapıldı. Kongreye Nobel Ödülü sahibi Aziz Sancar’ın kardeşi Tahir Sancar da katılırken, mevcut başkan Mehmet Korkmaz kongreye katılan 422 delegenin oyunu alan mevcut Başkan Mehmet Korkmaz güven tazeledi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 12. Olağan kongresinde mevcut Başkan Mehmet Korkmaz Güven tazeledi. Kongrede Mehmet Korkmaz ve Marmarisli işadamı Yavuz Kurtulan’ın aday olduğu kongrede 600 delegeden 422 delege oy kullandı. Menteşe Öğretmevinde yapılan kongreye MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan’ın yanı sıra, Nobel Ödül sahibi Aziz Sancar’ın kardeşi emekli subay Tahir Sancar da katıldı. Yapılan seçimde MHP kongresine katılan 422 delegeden 328’inin oyunu alan mevcut Başkan Mehmet Korkmaz güven tazelerken, diğer aday Yavuz Kurtulan 94 oyda kaldı.
“Atatürk’ün tek sahibi MHP’dir”
MHP Muğla İl kongresine katılan Nobel Ödüllü Aziz Sancar’ın ağabeyi emekli Subay Tahir Sancar, Atatürk’ün gerçek sahibinin MHP olduğunu belirterek, “Atatürk 1933 yılında Cumhuriyet’in 10. Kuruluş yılında 1990’ları görerek yaptığı konuşmasında, ‘Sovyetler Birliği dostumuzdur, komşumuzdur, müttefikimizdir. Fakat yarın ne olacağını kimse bugünden kestiremez. Tıpkı Osmanlı gibi, tıpkı Avusturya-Macaristan gibi parçalanabilir, ufalanabilir. Bugün elinde sımsıkıya tuttuğu milletler avuçlarından kaçabilirler. Dünya yeni bir dengeye ulayabilir. İş o zaman Türkiye’nin ne yapacağını bilmelidir. Bizim dostumuzun idaresinde dili bir, inancı bir, özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak, yalnız o günü susup beklemek değildir. Hazırlanmak lazımdır. Milletler buna nasıl hazırlanır? Manevi köprüleri sağlam tutarak. Dil bir köprüdür. İnanç bir köprüdür, tarih bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz. Onların (Dış Türk’lerin) bize yaklaşmasını bekleyemeyiz. Bizim onlara yaklaşmamız gerekir’ diyerek bugünleri görmüştür” dedi.
MHP İl Başkan adayı Yavuz kurtulan, Muğla’nın Türkiye’nin 9’uncu büyük ekonomisine sahip olduğunu söyleyerek, “Peki biz Muğla’nın bu 9’uncu büyük ekonomisinin neresinde bulunuyoruz. Ticaret Odasında, Esnaf Sanatkârlarda, Şoförler Odasında, Deniz Ticaret Odasında, STK’larda yokuz. Biz eğer Muğla’da iktidar olmak istiyorsak, belediyeleri almak istiyorsak bu alanlarda olmalıyız. Biz kazanırsak hep beraber kazanırız, kaybedersek hep beraber kaybederiz. Biz ne AKP’yiz. Ne de CHP’yiz. İnternette, sosyal medyada genel başkanı eleştireceğinize önce kapının önünü temizleyin” dedi.
MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bugün Türkiye’nin dört bir yanında adeta demokrasi şöleni gerçekleştirdiğini belirterek, “Hain işgal girişimini gerçekleştiği 15 Temmuz gecesi Türk demokrasisinin yegâne avunucusu olduğunu bir kez daha gösteren ve aziz Türk milletinin gönlünde adeta taht kuran Milliyetçi Hareket Partisi, bugün 41 ilimizde eş zamanlı olarak il kongresi gerçekleştiriyor. Ülkücülerin yegâne adresi MHP’nin bu badirelerde ve gözü tükenmişlerin saldırılarına her defasında güçlenerek çıkması ise dosta güven, düşmana korku vermiştir. Bugün de Milliyetçi Hareket Partisi’ne ‘Bitti’ diyen tükenmişlere en güzel cevap bu salondadır. Hayatını bu davaya adayan, kritik dönemlerde gösterdiği duruşu ve sergilediği tavırları ile tüm oyunları bozan liderimiz Devlet Bahçeli’ye hayasızca saldıranlara en güzel cevap bu salondur. Eli kanlı FETÖ’nün pis siyasi tezgâhları ile kirletmeye çalıştığı MHP dimdik bir şekilde bu salondadır. Milliyetçi-Ülkücü hareketten taban devşirerek proje partilerine katkı sunma hevesinde olanlara en güzel cevap bu salondadır. Şartlara göre şekil değiştiren, sütre gerisinden olanı biteni takip edip olaylara günü birlik bakanlar dün kaybetmişler, bugün de kaybedeceklerdir” dedi.
MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan Türkiye’nin çok zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek, “MHP’ye gönül veren, Türkiye’ye ve Türk devletini ele geçiremeyeceğini bilen hainler MHP’nin 48 yıllık ömrü içinde sürekli değişik girişimlerde bulunmuşlar. Bundan sonra da deneyeceklerdir. Bunun için bütün ülkücüler uyanık olmak zorundadır. Türkiye Cumhuriyet tarihi boyunca çok sayıda ihanet ile karşılaşmıştır. Bunlardan en büyüğü 15 Temmuz’da yaşadığımız ihanet girişimidir. Bu herkesin bugüne kadar gördüğü, duyduğu gibi değildir. Bu bir işgal girişimidir. Bu planı yıllardır planlayanlar önce MHP’ye sızmaya ve MHP’yi ele geçirmeye çalışmışlardır. 15 Temmuz’da TBMM’yi bombalayacak kadar gözü dönmüşler konusunda Türk milletini ilk uyaran MHP lideri Devlet Bahçelidir. 10 sene önce Türkiye’nin okyanus ötesinden yönetilemeyeceğini tek başına söylemiştir” dedi.
Mehmet Korkmaz başkanlığındaki yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Savaş Kıvılcım, Talat Yalılı, Murat Bozlar, Nail Teker, İsmail Karaşehirli, Mehmet Küçem, Bahadır Arslantaş, H. Evren Maral, Özgür Özcan, Muammer Koçar, İbrahim Öztürk, Emin Nazmi Ulusoy, Atilla Dingil, Kemal Ceyhan, Ayşe Akar, Z. Seval Dalca, Fadime Ekici, Ferrah Soydan, Ramazan Malakcı, Metin Kanatoğlu, Arif Demir, Feriştah Göktaş, İlker Baş ve Ali Korkmaz.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha