Muğla Haber Gazetesi

İlk Başvuru Musa Gökbel’den

İlk Başvuru Musa Gökbel’den
18 Temmuz 2013 - 11:56

CHP’de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adaylığı için adaylık dilekçesini ilk veren isim Musa Gökbel oldu. Dilekçe töreninde konuşan İl Başkanı Mustafa Öztürk, “Musa abi yılların tecrübesi, o bilgisiyle donanımıyla, bir tek üyelerimizi değil, Muğla’yı harmanlayacağını düşünüyorum” dedi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Musa Gökbel ise resmi müracaatı ilk yapan kişi olmak için çaba sarf ettiğini ifade ederek, “Pazartesi günü evraklarımı tamamladım ama seçim ofisime gelen diğer sorumlulukları ile ilgili uzak noktalarda görev yaptığı için hiyerarşik amirimiz olan il başkanımıza bizzat vermek için dünden de bugüne erteledim. Şükür tüm bunlara rağmen yine ilk oldum. İlk olma fırsatını önce siz verdiniz sonra il başkanım verdi” diye konuştu.

İl Başkanı Mustafa Öztürk, aday adaylarının Bekçilerden Knidos’a Göktepe’den Gümüşlüğe kadar herkesi dolaşacaklarını, hem adaları göreceklerini hem de oradaki üyeleri görü tanıyacaklarını ve bunun da partinin bir güzelliği olduğunu vurguladı.  Bu uygulamanın parti içi demokrasinin tabana kadar yayılması olduğunu belirten Başkan Öztürk, “ Bizim il yönetimi olarak il giriş felsefemiz buydu. Demokrasiyi parti içinde çalıştırmaktı. Bugüne kadar ki de uğraşılarımız yerel merkez nezdimizde bu oldu. Alınan karara gerçekten çok saygılıyız. Gönlüm istiyor ki 3, 5 aday adayı olsun. Düşünün bir köye bir beldeye 5 tane 6 tane aday adayı gidip orada hem partimizi, hem büyükşehir yasasını buna büyükşehir demek değil, bütün şehir yasası anlatması, Türkiye’nin gündemini anlatsın. Hem bizim partilimiz dinlesin hem de halkımız dinlesin ki Musa abi yılların tecrübesi, o bilgisiyle donanımıyla, bir tek üyelerimizi değil, Muğla’yı harmanlayacağını düşünüyorum” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak 13 tane ilçede belediye başkanlığını almak gibi bir hedef koyduklarını söyleyen Başkan Öztürk, “Elbette ki hedeflerimiz içinde büyük şehir’i almak ve arkasından gelecek olan genel seçimlerde partimizi tüm ilklere taşımak vardır. Hedefimiz 300 Bin. Muğla’da 300 Bin ki aday adaylarımızın çalışmaları ile onların performansları ile örgütlerimizin aday adaylarına verecekleri destek ile bu rakam artabilir. Çünkü Türkiye gerçekten çok kötü. Muğla’da çok kötü. Ben dün Fethiye’deydim. Önceki gün ise Bodrum’da idim. Esnaf kan ağlıyor. Sadece sahillerde turistler var, o da Muğla’mızın hak ettiği turistler değil. Büyükşehir yasasındaki sevgili abim biraz sonra ona da değinir herhalde. Büyükşehir yasası sadece belediye yönetmek değil, şu andaki belediye gibi değil. Daha yaygın, daha farklı ki bunları anlatarak 4 sene sonraki 5 sene sonraki büyük şehir belediye başkanlığında artık CHP bir ekoldur. Hatta Muğla’ya nasıl hizmet ettiğini yaşayacağız. Bu kadar çalışmamıza gerek kalmayacak. Çünkü ilk defa uygulanan bir yasa. Ben abime başarı diliyorum. Bizim telefonlarımız 24 saat açıktır. Çünkü abi diyorum gerçekten ben 84 yılında siyasete girdim. İlk beraberdik. İlçe başkanlığını beraberce yaptık. Milletvekili adaylığında daha sonraki dönemlerde de beraberde yarıştık. Abimin tecrübesine güveniyorum. Başarılar diliyorum. Kendisini kutluyorum” diye konuştu.
“ÖNEMSEDİĞİMİZ ÖRGÜTLÜLÜKTÜR”

Konuşmasında ilk olmayı ve iddialı olmayı her zaman sevdiğini kaydeden Musa Gökbel Muğla’nın çok uzun süredir yaşamadığı bir seçimi yaşayacağını belirterek, “ben bir şeyleri ifade ederken hep üst hedef koyuyorum. Ben Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Buna ben inanmazsam kimseyi inandıramam. Sizde inanın. Bugün burada, tabi ki aday adayıyım. Bunu ben yapmayacağım, biz yapacağız. Bugün resmi müracaatı ilk yapan olmak için çaba gösterdim. Bugünkü varlığımızda birey olarak hiç birşeyiz. Musa olarak hiçbir şeyiz. Biz bir arada örgüt olarak çoğuluz. Önemsediğimiz örgütlülüktür. Örgütlülüğün ortak eylemi, ortak aklı, ortak tavrı, bu eser her koşulda örgütlülüğün sonucu olacaktır. Hiç kimse bu seçimi ya da önseçimi ya da eğilim yoklamasını ya da sonraki genel seçimi Musa Gökbel kazandı diye düşünmesin. Bu sonuç örgütlülüğün sonucu olacaktır” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Musa Gökbel, şu anda görevde olan, olmayan bu göreve talip olduğunu açıklayan ya da açıklamayan arkadaşları olduğunu ve Muğla’yı bu arkadaşlarının herhangi biriyle de kazanabileceklerini kaydederek, “Yani biz bu süreci sadece Musa Gökbel ile ya da başkaca arkadaşımızla değil, her arkadaşımızla biz bu süreci geçebiliriz. Bu konuda ilimiz, il yönetimimiz, ilçelerimiz, örgütümüzün beklediği siyasi terbiyeye, örgütün beklediği, örgütün her bireyinin önemsenmesini içeren, süreçte hepimizden çok tartışmasız rol almış ve hepimizin gurur duyduğu sonucu önümüze koymuştur. Bu sonuç örgüt bireylerinin teker teker önemsenmesidir. İnanın on gündür gururumuzdan, keyfimizden umudumuzdan çıldırıyoruz. Niçin? Dün saydım, Dün eğilim yoklaması yapılacak Muğla’nın 17 noktasında siyasi çalışma vardı. Hiçbir arkadaşım gittiği yerden parti üyesini aramadı, delegeyi aramadı. Köy kahvesine oturdu. O köydeki insanlar ile bir siyaset paylaşımında bulundu. İnanın eskiden hallaçlar vardı. Çekerler atarlar, pamuğu kabartırlardı. Düşünün ki, tarlasındaki pamuktan, 40 hallaç, 40 yerinden yay çekiliyor, Her gün umudumuzda beklentimizde çoğalıyor” dedi.
“MUĞLA DEMOKRASİ LABORATUVARIDIR”
Muğla’nın demokrasinin laboratuarı olduğunun altını çizen Gökbel, şunları söyledi:
“İl Başkanımız geçen seçime göre bir hedef koydu, 300 Bin. Ben yine hep sıyrık hedefler koyacağım ya. Hayır, bu seçimde bizim hedefimiz 320 Bin. 320 Bin alt hedeftir. Üstüne çıkarız çıkamayız. Muğla Türkiye’nin Demokrasi laboratuarıdır. Bu laboratuarı oluşturan, her birinizin payı sonsuzdur. Bu ümidi oranı bu noktaya taşıdığınız için hepinize minnetlerimi sunuyorum. Siyaset tabii ki çok zor, hep vermeye dayalı bir ilişki. Hep birlikte, emeğimizi bilgimizi, sevgimizi vermeyi, sürdüreceğiz. Sevgimizi sizlerle insanımıza transfer edeceğiz.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha