TOKİ 28 İLDE 503 ARSAYI AÇIK ARTIRMA İLE SATIŞA SUNDU

Konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, akaryakıt istasyonu, depolama alanı, sosyal kültürel tesis ve plansız niteliğindeki arsalara, yüzde 35 peşinat, 48 ay vadeyle sahip olunabilecek.

TOKİ 28 İLDE 503 ARSAYI AÇIK ARTIRMA İLE SATIŞA SUNDU

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 28 ildeki 503 arsayı açık artırmayla satışa sundu.

Açık artırma, 18-19 Temmuz 2023 tarihlerinde olacak.

Muhammen bedeli 11.270.290.792-TL olan yaklaşık 2.879.106 metrekare büyüklüğündeki; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak ve Van’da bulunan 503 arsa, açık artırmayla satılacak.

Açık artırma, 18 Temmuz 2023 Salı, 19 Temmuz 2023 Çarşamba günleri 10.30 saatlerinde iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, TOKİ İstanbul Hizmet Binası ve Ankara Çankaya Bilkent Otel’de gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten de "www.emlakmuzayede.com.tr" adresinden teklif verilebilecek.

KDV’den muaf yüzde 35 peşinat 48 ay vade

Alıcılar, konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 35 peşinat 48 ay vade ile sahip olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak.

Adana’da konut, Ankara’da konut, ticaret, özel sağlık tesis alanı, Antalya’da konut, ticaret ve yol alanları bulunuyor. İzmir’de satışa sunulan arsalar arasında turizm, sosyal tesis, günübirlik turizm tesis ve konut alanları bulunuyor. İstanbul’da konut, konut dışı kentsel çalışma alanları ve özel sağlık tesis alanları yer alıyor.

Konya’da küçük sanayi tesis alanları ile et ve süt ürünleri entegre tesis alanları, Kocaeli’nde sanayi depolama, Mersin’de plansız arsalar satışa sunulurken, Tekirdağ’da gelişme konut alanları satışa sunuldu.

Satışa ilişkin detaylı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Bu haber toplam 1145 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.