Son güncellenme :08.01.2018 10:02

Anasayfa > Muğla > İYİ Partililer Heredot’u doldurdu

08.01.2018 Pts, 10:02

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı, İlçe Yönetim Kurulunu oluşturan isimleri coşkulu bir toplantıyla tanıttı. Tanıtım toplantısı için Konacık Heredot Kültür Merkezi’ni dolduranlar, yer kalmayınca toplantıyı ayakta izledi.

İYİ Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu kadrosunun açıklandığı toplantıya Partinin Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyesi 21. Dönem Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Mahalli İdareler Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İYİ Parti Muğla Kurucu İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, DP Parti Bodrum İlçe kurucularından ve ilçe başkanlarından Ethem Demiröz, 8. Cumhurbaşkanı Tugut Özal’ın Baş Basın Danışması gazeteci Can Pulak, Bodrum Belediyesi Bağımsız Meclis üyeleri, yarımadadaki çeşitli sivil toplum kuruluşunun başkan ve üyeleri ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gönderdiği mesaj okundu. Akşener’in mesajı salonda coşkulu alkışlarla karşılandı. Daha sonra İYİ Parti Bodrum Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz sahneye gelerek bir konuşma yaptı.
Milletlerin ve devletlerin de aynen insanlar gibi karakteristik ve değiştirilemez özellikleri olduğunu belirterek konuşmasına başlayan İYİ Parti Bodrum kurucu İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz şunları söyledi: “Mesela; Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür, onuruna ve özgürlüğüne düşkündür. Bunlar karakteristik özelliklerdir, değiştirmek mümkün değildir. Yine bir başka özelliği vardır ki; Türkiye Cumhuriyeti’nin ebedi ulu önderi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk milletçe başlatılmış bir kurtuluş savaşının başkomutanı ve çağdaş, modern, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. Onun en büyük eserim dediği, kurduğu Cumhuriyetin temel değerleri ile oynamaya kalkarsanız sistem hata verir, tepki görürsünüz. Türkler binlerce yıllık devlet geleneğiyle devletlerine sahip çıkar ve toplumsal kurallara saygılıdır. Tarih boyunca kurduğu tüm devletlerde adaleti ön planda tutmuş ve korumuştur. Haksızlığı kabul etmez, mutlaka demokratik tepki verir. Devlete saygısı vardır ama devlet kademelerinde görev alanların bulundukları makamları hak etmelerini, yönetimlerin de ödül olmadığını ve sahip oldukları yetkilerle sadece millete hizmet etmelerini beklerler. Aksi olursa yine demokratik yoldan tepkisini gösterir Türk insanı” dedi.
İYİ Parti’nin kuruluş amacına da dikkat çeken Başkan Şahbaz; “İşte 25 Ekim 2017 tarihinde ülkemizde her geçen gün artan işsizliğe, ekonomik darboğaza, komşularla olan sorunlara, kaynakların yanlış kullanılmasına dur demek, hukuka olan güveni yeniden tesis etmek, parlamenter sisteme geri dönmek, ülkede barış ve huzuru egemen kılmak, kadının toplum hayatındaki yerini almasını sağlamak, modern, güvenilir bir eğitim sistemini yeniden kurmak, Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun kurduğu laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmak için Genel Başkanımız Meral Akşener’in önderliğinde Türk siyaset sahnesinde bu karanlığa bir güneş gibi doğmuştur İYİ Parti. Kurulmasını müteakip il ve ilçe teşkilatlarını oluşturma aşamasına geçmiştir. “ dedi.
“Size Söz Veriyoruz: Vallahi de çok çalışacağız, billahi de çok çalışacağız”
İYİ Parti Bodrum Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Bodrum halkının huzuruna çıkan bu kadronun tek amacının Bodrum’un ve Türkiye’nin menfaatleri için mücadele etmek olduğunu belirttiği konuşmasını Genel Başkan Meral Akşener’e atıfta bulunarak “Size söz veriyoruz, Vallahi de çok çalışacağız, billahi de çok çalışacağız” diyerek tamamladı.
Daha sonra İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, kürsüye geldi. Şekerdağ,;”Burada bizimle olduğunuz için çok mutluyuz. Biz bu işi başaracağız. Biz artık çözüm üretmeye geldik. Gençlerimize iş, yaşlılarımıza huzurlu bir yaşlılık, kadınlarımıza yaşama hakkı, eşitlik için geldik” dedi.
Şekerdağ’ın ardında konuşma yapmak üzere sahneye çağrılan Mahalli İdareler Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ise yoğun alkışlar arasında kürsüye geldi. Sözlerine geçtiğimiz yıl İzmir Adliyesi’ne düzenlenen terör saldırısını şehit olmak pahasına engelleyen kahraman polis Fethi Sekin ve tüm şehitleri anarak başlayan Tosun şunları söyledi;
“Bu salon umudun adresi olacak. 2014 seçimlerinden sonra Mehmet Onur Şahbaz da, ben de kendi işlerimize odaklanmıştık. Ama güzel ülkemiz, Bodrumumuz her gün kötüye gidiyor. Demokrasiden, adaletten uzaklaşıyor. Her şeyden önce bu ülkenin kurucu lideri ve Cumhuriyet tartışılıyor. İyi Parti Atatürk’e ve Cumhuriyete sonsuza kadar sahip çıkmak, onun eserlerinin ilelebet yaşatmak için var. Bu konuyu İyi Parti iktidarında tartışma konusu yapmayacağız. Atatürk ve Cumhuriyet bizim vazgeçilmezimizdir, sonsuza kadar da sahip çıkacağız. Arkadaşlar biz artık son virajdayız, ya da tünelden önceki son çıkışta. Eğer inisiyatif almazsak, bu ülkemizin güzel insanları olarak sorumluk üstlenmezsek, çalışmaz ve üretmezsek, uzak değil arkadaşlar 2 yıl sonra, Atatürk’ün bize mirası Cumhuriyet rejiminden vazgeçiliyor. İşte biz sizlerle birlikte bunun farkında olduğumuz için bu salondayız, iyi bir Türkiye ve Cumhuriyet için varız. Şahsım burada işiyle gücüyle uğraşırken, Genel Başkanımız Sayın Akşener ve Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Musavat Dervişoğlu başkanımız dedi ki; ‘Mehmet Tosun inisiyatif alıyorsun. İşini gücünü planlıyorsun, haftanın 3 günü Ankara’da oluyorsun. İyi bir Türkiye’nin olması için, iyi belediyelerin olması gerekiyor’ dediler. Onun için Ankara’ya gittik, sayın Genel Başkanımız ve Genel Başkan Yardımcımızın öncülüğünde iyi Türkiye’nin ilk adımı olan Mahalli İdareler Başkanlığı’nda iyi belediyecilik için çalışıyoruz. 2019’dan sonra İyi Partili belediyeler ve o belediyeleri yönetenler sayesinde şehirlerimize ihanet etmeyen belediyelerimiz olacak. Onun için uğraşıyoruz” dedi.
İyi Parti’nin tüm Türk Milleti’nin partisi olduğunu söyleyen Mehmet Tosun, “Bu parti sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in de dediği gibi kadınlarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek. Toplantılarını takip ediyorsunuz. Her toplantıda kadınlarımıza ve gençlerimize yer veriyor. Bariyerleri kaldırıyor. Bu parti Türk Milleti’nin partisi. Bu parti inşallah umudun adresi olacak ve o son virajda Cumhuriyet ve Atatürk’e sahip çıkacak. Daha iyi bir Türkiye’yi, daha iyi bir hukuk devletini, daha iyi bir eğitimi, ekonomiyi ve sağlığı milletimize hizmet olacak sunacağız. Biz buna layığız” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından İyi Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, teker teker katılımcılara tanıtılarak alkışlar arasında sahneye çağrıldı ve tanıtıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.