Yılın Keçisi Yılmaz Özdil

Ölüdeniz Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali komisyonu bu yıl yılın keçisi ödülüne Hürriyet Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil’i layık görürken, 10 yılın...

Yılın Keçisi Yılmaz Özdil

Ölüdeniz Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali komisyonu bu yıl yılın keçisi ödülüne Hürriyet Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil’i layık görürken, 10 yılın keçisi olarak da Sunay Akın’ı seçti.

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz bir basın açıklaması yaparak; “Yılın Keçisi Ödülü” ve 21-23 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacak festival hakkında bilgiler aktardı. Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali 21 Haziran Cuma günü Onur Akın konseriyle başlayıp, 22 Haziran Cumartesi günü Murat Başaran konseriyle devam edecek. Festival 23 Haziran Pazar günü Edip Akbayram konseriyle sona erecek. Festival etkinliklerinde Sunay Akın’da sahne alacak. Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, bu yıl yılın keçisi ödülüne Yılmaz Özdil’in layık görüldüğünü söyleyerek, “Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında her yıl ülkemizin onurlu, dürüst, cumhuriyetin değerlerine ve Atatürk ilkelerine bağlı, ülke çıkarlarını cesurca savunan ve dik duruşunu her türlü koşulda bozmayan sanatçılarına, yazarlarına verilmekte olan “Yılın Keçisi” ödülü tüm bu özellikleriyle halkımızın teveccühünü kazanmış olan Hürriyet Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil’e verilmiştir. Kendisini Festival komitemiz adına kutluyor, duruşunu saygıyla selamlıyoruz. Ödülünü takdim etmek üzere kendilerini 21-23 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali’ne davet ediyoruz” dedi.

10 Yılın Keçisi Sunay Akın

“Yine bu yıl festivalimizin 10’uncu yılı olması nedeniyle başlangıcından beri festivalimize katılarak bizi onurlandıran ve yine yukarıdaki özellikleri taşıyan değerli yazar Sunay Akın’ı 10 yılın keçisi olarak ilan ediyoruz. Her yıl festivalimize verdikleri destek için kendilerine teşekkür ediyoruz ve festivalimizde olacağını sevenlerine duyuruyoruz” diyen Keramettin Yılmaz; “Özel keçi ödülü HES’lere karşı çıkan, Yuvarlakçay köylülerine verilmiştir” diyerek, “Festival komitemizin özel ödülü olarak da Yuvarlakçay üzerine kurulması planlanan Hidroelektrik santraline ve bu amaçla yapılmakta olan doğa ve ekosistem tahribatına karşı çıkarak onurlu bir duruş gösteren ve eylemlerinde başarılı olarak sularına sahip çıkan Yuvarlakçay’ı koruma platformuna ve Yuvarlakçay köylülerine verilmiştir. Onurlu köylülerimizi de festivalimizde görmekten mutluluk duyacağız. Ödül kazanan değerli yazarlarımızı ve onurlu köylülerimizi kutlar, 21-23 Nisan 2013 tarihlerinde yapılacak olan festivalimize ülkemizin her yöresinden halkımızın katılımınızı bekleriz” diye konuştu. Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, bu yılki festival bütçesinin 120 Bin TL olduğunu da açıkladı.

Yılın Keçisi ödülü kimlere verilmişti

Ölüdeniz’de 10 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Kültür Sanat Festivali’nde yılın keçisi ödülüne Levent Kırca, Uğur Dündar, Abbas Güçlü, Müjdat Gezen, Banu Avar, Sinan Aygün, Türkan Saylan ve Türk Milli Takımı layık görülmüş ve ödülleri törenle sunulmuştu.

Bu haber toplam 79 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.