Yatağan Acil Servis’te karmaşa

Yatağan Devlet Hastanesi Acil Servisindeki nöbet karmaşası vatandaşların tepkisine neden oluyor. Uzman Hekimler, Acil Servis’te nöbet tutmaya başlayınca bu serviste büyük bir karmaşa yaşanıyor. Acile gelen hastalara farklı branş...

Yatağan Acil Servis’te karmaşa

Yatağan Devlet Hastanesi Acil Servisindeki nöbet karmaşası vatandaşların tepkisine neden oluyor. Uzman Hekimler, Acil Servis’te nöbet tutmaya başlayınca bu serviste büyük bir karmaşa yaşanıyor. Acile gelen hastalara farklı branş ve uzmanlık alanlarında görev yapmalarına rağmen uzman hekimler tedavi etmek zorunda kalıyor.

Acil servise muayene olmak için gelen hastalar karşılarında Ortopedi Uzmanı, Göz Doktoru ve Kadın Doğum Uzmanı gibi branşlardaki farklı uzman hekimleri görünce şaşkınlıkları gizleyemediklerini belirterek durumdan şikayetçi oldular. Acil serviste görevli hekimlerin pratisyen olmasına karşın acile gelen hastalara daha isabetli teşhisler koyup tedavi edebildiklerini belirten bazı hasta ve hasta yakınları, “Yüksek ateşle getirdiğimiz çocuğumuza göz doktoru veya göğüs hastalıkları uzmanı gibi alakasız bir branşlardaki hekimler bakmak durumunda kalıyor. Bu hekimlerimizde muhakkak ki doktor, kendi uzmanlık dallarında kendilerini geliştirmiş kimseler. Hamile bir bayanın ortopedi uzmanı tarafından muayene edilip teşhis konulabilmesi ne kadar mümkün? İcapçı olarak kadın doğum uzmanı çağırılmak istense bir gün önceden nöbetçi olan bu hekime ulaşmak mümkün olmuyor” diyerek dert yandılar.

Kavaklıdere’de 6, Yatağan’da 3 Pratisyen

Öte yandan Kavaklıdere İlçe Hastanesi Acil Servisinde 6 pratisyen hekimin görev yaptığı ancak her gün 150-200 hastaya müdahale edilen Yatağan Devlet Hastanesi’nde sadece 3 pratisyen hekimin görev yaptığı öğrenildi. Evde Sağlık Hizmetleri’nde görevli bir hekimin sürekli olarak gündüz nöbetlerine bakmasıyla 4 hekime ulaşan sayının yetersiz olması nedeniyle acil serviste görevli hekimlerin yıllık izinlerini dahi kullanamadıkları öne sürüldü.

Acil servislerde yaşanan pratisyen hekim sıkıntısının Muğla il genelinde yaşandığı ve bu nedenle bir çok ilçedeki devlet hastanelerinin acil servislerinde zaman zaman uzman hekimlerin nöbet tutmaya başladıkları öğrenildi.

Bu haber toplam 73 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.