Son güncellenme :25.03.2020 9:30

Anasayfa > Manşet, Muğla, Yazarlar > ViRUSE SELAM, YOLA DEVAM.       

25.03.2020 Çar, 9:30

 

Bir geldi. Pır geldi. Böylesine bir talihsizlikle yeryüzü yıllardır hiç icice olmamıştı. Cin’in Wuhan şehrinden iki ay öncesinde başlayan ve yeryüzüne hız kesmeden yayılan virüs çoklu can kaybına  wuhan şehrinden baslayip,yıkıma ara vermeden her ülkede kendinin ne kadar ciddiye alınması gerekenbir hastalık oldugunu belli etmeye devam ediyor. Öyle ki Asyadan,Avrupaya,Amerika veG .Amerikaya kadar verdiği harabiyet engellenemeyen virüsle çığ gibi büyüyor.. Özellikle İtalya’da ve Iran’da son bir ayda yaşanan can kaybı akıllara zarar. İnsanın tüyleri diken, diken oluyor. Ayrıca tedirginlik çabası… Çünkü alışılagelmedik bir durum. Umarım her şey düşündüğümüz gibi çok ciddi sonuca ulaşmadan geliriz ve her şeysut liman olur..

Mart ayinin16.gününden bu yana Ülkemizde ve kentimiz Muğla’da bir dizi önlemlerle ilgili gerek genel,gerekse yerel yönetimlerle alinan ve uygulamaya koyulan kararlarla toplumu bilinçlendirme çalışmalarına devam ediliyor. Zaman geçtikçe, neyin ne olduğunu anlamadan süren bu sıkıntılı günlerin üzerimizdeki baskıyı, özellikle psikolojik baskıyı nereye kadar taşıyacağımızı hiç birimiz bilmiyoruz. Gerçekten Allah sonumuzu Hayır etsin..

Özellikle bağışıklık sistemi yaşadıkları birtakım rahatsızlıklar yüzünden zayıflamış yaş almış vatandaşlarımızla birlikte, dikkatsiz davranan ve uyulması gereken kurallara ayak uyduramayan bireylerimizin yaşayacakları bazı sıkıntılı sürece hazırlıklı olması gerekir. Özellikle Sağlık Bakanlığının gönderdiği genelgeler ve uyari broşürlerinin dikkate alınması gerektiğinden yola çıkarak bu konuda uyulması gereken kuralların çok basit olduğu bilincine sahip olacağız.. Olmalıyız da. Evet başta ev ortamı olmak üzere işyerlerimizi havalandiriyor,hijyeni konusunda gerekli çalışmayı yapıyoruz. Sokağa çıkıp tanıdıklar veya görüş alışverişinde bulunmamız gereken kişilerle tokalaşmak dışında araya bir mesafe koyup konuşabiliyoruz. Hatta şahsım adına ben yürüyüş yolunda bol oksijenden nasibimi almak için yürüyüşe çıkıyorum.. Sanırım hava sıcaklığı biraz daha yükseldiğinde bu yürüyüş isteğim ve tempom daha da fazlalaşacak. Önerim bol bol yürüyün. Böl sıvıyı, özellikle şu içmeyi ihmal etmeyin. Eğer mecbur değilseniz de bir spot haline gelmis”Evinde kal Türkiye “söylemini dayatılmış bir zorluluk olarak düşünüp,bununtam aksini yapmak için kendinizi zorlamayın.. Tamamen herşey sizin ve toplumun iyiliği için planlanmış bir programdır. Biliyorsunuz “Her şerde bir hayır vardır.. “Çok doğru.. Olması ve yapılması gereken neyse o…

Aslında yazılacak o kadar çok şey var ama her bir konuyu bir bilene sormak lazım.. Bilgi kirliliği yaratmaya hiç gerek yok. Ben sadece öncelikle üzüntümü ve buna bağlı olarak hissi duygularımı size yansıttım.. Siz,sizolun;sağlığınıza çok dikkat edin. Ne derler:Öncecan,sonra canan……!!

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.