Son güncellenme :01.04.2020 9:50

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > UÇUS’A GEÇMEK.       

01.04.2020 Çar, 9:50

 

Zor günlerin en dip yaptığı kalbur üstü günlerden geçiyoruz..

Küresel boyutta tüm yeryüzünü etkisi altına almış virüs illetinin toplum üzerinde yarattığı olumsuzluğu tekrar yazmak niyetinde değilim. İnsanlığı moral olarak da çöküntüye uğratmış; üstüne üstlük elle tutulur tarafı olmadığı için tedirgin olma havasını büyütmüş olan bu sıkıntılı süreç bir başladı, pır gidiyor. Neyin ne olacağını bilmeden varılacak noktanın insanlığı nereye sürüklediği belli değil. Bizi mutlandıran tek olgu ise asırlar önce kaynaklanan buna benzer musibetlerin dönemin koşullarına rağmen yani teknoloji bu kadar ileri değilken çaresinin bulunmuş olmasıdır.. Buradan yola çıkarak bu yılın ve belki de cağın bu virüsüne dur diyecek elbette bir bilim insani veya insanları olacaktır..

Tüm kıtaları etkisi altına alıp, ülkelerde yasam koşullarını olumsuz etkileyen bu devasa felaketin eni, konu ülkemizde de görüleceği kaçınılmazdı.. O da oldu. Birçok önlemin alındığı kentimizde de başta belediye olmak üzere yerel yönetim tüm çabasıyla, yoğun mesai harcayarak gerek broşür destekli, gerek oluşturulan ekiplerin sözlü uyarılarıyla saçlarını süpürge etmiş vaziyette çabalıyorlar. Bu madalyonun bir yüzü.. Peki diğer yüzünde nevar? Tabii ki hastanelerde yine yoğun çabasıyla korkusuzca mücadele eden Doktorlar, hemşireler ve tüm birimlerde çalışan Sağlık personelinin isi zor. Gerçekten zor. Çünkü bu handikapta en büyük risk altında bulunan gruptan bahsediyorum. Allah yardımcıları olsun Bir parantezde Asker ve Polise açmak isterim. Onlarda dışarıda asayişi temin edip..Yardimpaketlerini zaman zamanda olsa ihtiyaç sahipleri veya sokağa çıkamayan, genelde yalnız yasayan 65 yaş üstü kişilere ulastiriyorlarBöylesine senkronize olmuş bir çalışma düzeninde herkes üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Vatandaş olarak bizlerde…!daha duyarlı olursak her şey yolunda gidecek..

Birde…!

Geldik çok önemli bir konuya. Fırsat düşkünlüğü ile uçuşa geçmemişlerine.. Bu satırları yazarken doğru ve düzgün davranan bireyleri tenzih ediyorum. Sözüm bu gün olduğu gibi bir bahanenin ardına sığınan o kadar birey var ki..Anlatamam..Neden 3 TL olan bir urun birden bire 10 TL olur Bilemedim. Bu küçük bir örnek.. Aslında heruründe,her metada bu böyle.. Anlaşılır gibi değil Hoş birazda  kaynaklandığı sebeplerde frenlenebilir. Çünkü hayatta her şeye bir çözüm var. Bir kaç haftadan beri Piyasanın genel durumu haricinde hem Perşembe, hem de Pazar semt pazarları almış başını gitmiş.. Uçuşa geçmiş..  Yakalayabilene aşkolsun…En temel gıdalar füzeler eşliğinde gökyüzüne tırmanıyorlar adeta..Buna kas yaparken göz çıkarma derim. Ürünler paketlerin için de sağlamını, çürüğünü görmeden alıp gidiyorsunuz. Kısacası türlü engel. Ne ise sözü uzatmadan özellikle fiyatların satıcıların faturaları kontrol edilerek, fiyatların daha uygun hale getirilmesinin herkesin yararına olacagi düşüncesindeyim. Bu konumunda yetkililerin yetkisi dahilinde olduğunu biliyorum..

Benden söylemesi..!!

Sağlıklı günler yakanızı bırakmasın Kendinize çok iyi bakın..!!

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.