Muğla Haber Gazetesi

Terzioğlu’dan ihracatçılara öğütler

Terzioğlu’dan ihracatçılara öğütler
01 Mayıs 2017 - 10:54

MİTSO’yu ziyaret eden Amerikan – Türk İş Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu Türk işadamlarının dünya ile rekabet edebilecek nitelikte kaliteli ve uygun fiyatlı mal üretmeleri gerektiğini vurguladı. Terzioğlu, ihracatta az satıp çok kazanmak yerine, çok satıp çok kazanmanın hedeflenmesi gerektiğini belirtti.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Milaslı işadamı ve Amerikan – Türk İş Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu Milaslı işadamlarıyla ihracatçılara tavsiyelerde bulundu. İşadamlarının dünya ile rekabet edebilecek nitelikte kaliteli ve uygun fiyatlı mal üretirken ihracatçıların da az satıp çok kazmayı tamah etmek yerine çok satıp, çok kazanmayı hedef edinmelerini tavsiye etti.
Kendisi de Milaslı olan Amerikan – Türk İş Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu, MİTSO’yu ziyaret etti. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile görüşen Terzioğlu, Türk işadamlarına ve ihracatçılara tavsiyelerde bulundu. Türk işadamlarının dünya ile rekabet edebilecek nitelikte kaliteli ve uygun fiyatlı mal üretmelerini ve mal üretiminde devamlılığı sağlamaları gerektiğini anlatan Terzioğlu teknolojik ürünlerin üretimine önem verilmesini istedi.
Amerikan – Türk İş Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu “Türk işadamları dünya ile rekabet edebilecek nitelikte kaliteli ve uygun fiyatlı mal üretmeli. Üretimde devamlılık olmalı. Çünkü, özellikle ABD firmaları, sipariş verdikleri ürünü tam zamanında ve kesintisiz olarak almak isterler. Eğer ikinci, üçüncü siparişlerinde aksama, gecikme olursa hemen isteklerini iptal ederler. Bu nedenle üretimin mutlaka arka arkaya gelecek talepleri karşılayabilecek durumda olması gerekir” diye konuştu.
Türk işadamlarının yeni teknolojik ürünlerin üretimine yönelmesi gerektiğini de vurgulayan Uğur Terzioğlu “Mutlaka yeni ihraç kalemleri oluşturmalıyız. Yeni teknolojiler geliştirerek yeni ve kaliteli ürünler üretmeliyiz” dedi.
İhracatta uygun fiyattan kaliteli malın sürdürülebilir ve gelecek talepleri karşılayabilir şekilde üretilmesi gerektiğini anlatan Uğur Terzioğlu şöyle konuştu: “Üreticiler ve ihracatçılar az satıp çok kazanmayı tamah etmemeli. Az ürünü yüksek kar marjı uygulayarak kazanç sağlamak yerine, tam tersine, kaliteli üretim yapıp düşük kar marjı uygulayarak çok satmayı hedeflenmeli. Üretici veya ihracatçı çok satış yapınca tabii ki, çok kazanacaktır. Önemli olan bir pazara girmek ve o pazarda tutunabilmektir. Dünyada yüksek kar marjı uygulayarak az satıp çok kazanma devri bitti”.
MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer; American – Türk İş Konseyi Başkanı, Milaslı işadamı Uğur Terzioğlu’na ziyareti ve öğütleri nedeniyle teşekkür ederek ” Çok değerli tavsiyeleriniz üyelerimiz için yol gösterici olacaktır. Biz de MİTSO olarak üyelerimizi her zaman kaliteli ve sürdürülebilir üretim konusunda teşvik etmeye çalışıyoruz. Üretimin sürdürülebilir olması çok önemli. Bunun ne kadar önemli olduğunu yaşayarak görüyoruz. Yurtdışından zaman zaman zeytinyağı talepleri alıyoruz. Ancak her yıl gelen talebi karşılayacak üretim garantisi veremediğimiz için ihracat bağlantısı yapamıyoruz” diye konuştu.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha