Temizlik yapan dalgıçları malzemelerin çaldılar
Marmaris ilçesinde meydana gelen ilginç hırsızlık olayındadeniz dibi temizliği yapan dalgıçların malzemeleriyle birlikte denizden çıkan atıklar çalındı. Marmaris Çevreciler Derneği koordinatörlüğünde Uzunyalı bölgesinde...
Marmaris ilçesinde meydana gelen ilginç hırsızlık olayındadeniz dibi temizliği yapan dalgıçların malzemeleriyle birlikte denizden çıkan atıklar çalındı. Marmaris Çevreciler Derneği koordinatörlüğünde Uzunyalı bölgesinde 3 gündür deniz dibi temizliği yapan dalgıçlar temizlik yapılacak bölgeye geldiklerinde gözlerine inanamadı. Deniz temizliği yapan dalgıçların ekip lideri Erkul Bakıroğlu malzemelerin yerinde olmadığını gördü. Malzemelerinin yanı sıra denizden çıkarılan atıkların da çalındığını gören Bakıroğlu polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri inceleme başlattı. Erkul Bakıroğlu, " Üç gündür burada çalışma yapıyoruz.Bugün sabah geldiğimizde malzemelerimizin, halatlarımız sebet ve bidonlarımızın ve dipten çıkardığımız tekne artıkları demirlerin olmadığını gördük. Çalışma bittikten sonra çıkarılanlar Belediyemiz tarafından alınmadı programlanmıştı ve tüm birikimlerin toplanmasını bekliyorduk ki bir seferde çöp kaldırılabilsin. Görgü şahitleri bir kamyonet ile hurdacıların götürdüğünü iddia ediyor. Bizde Emniyete başvurduk ve dilekçe verdik. Malzemeleri yenilemek için yarım gün kaybettik. 360 derece görüntü alabilen MOBESE kamerası dibinde gerçekleşen olay Emniyet tarafından tespit edilip hırsızların yakalanmasını umarız" dedi.
Bu haber toplam 158 defa okunmuştur
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.