Son güncellenme :14.02.2018 11:10

Anasayfa > Yazarlar > SUÇUMUZ MERKEZ DE OLMAK

14.02.2018 Çar, 11:10

SUÇUMUZ MERKEZ DE OLMAK - İlker Cömert

SUÇUMUZ MERKEZ DE OLMAK

Bodrum, Marmaris, Fethiye olsa Yeşim’i İstanbul’a göndermezdi. Yeşim kim mi? Bizim Yeşim. Yeşim Bostan. Dünya şampiyonu Okçumuz. 1500 lira maaş verip İstanbul Büyükşehir Belediyespor aldı uçurdu Yeşimi. Oysa ki Dünya Şampiyonu Okçumuz vardı. Hep beraber oturup onun Brezilyada ki, Arjantin de ki maçlarını seyrediyorduk. Antrenörü Tahir Hocaya anlamadığımız yerleri soruyorduk.
Yeşimle birlikte Şampiyon olan Kayserili Demir Elmaağaçlıya Kayseri Belediyesi Özel Salon yaptı.
Ne oldu? Yeşim İstanbul’da..
Yazık..
Emircan Haney var şimdi. Geçen Dünya Şampiyonu oldu..
Aman sende ne olacak işte amma büyüttünüz. 2 ok attı. Şampiyon oldu.
Lafa geldi mi Milli Türküler çığıranlar.. Emircan Meksika da Türk Bayrağını tepeye çektirdi. Türkiye’ye döndü. Yalandan bir karşılama. Okulda okul Müdürü sağolsun. Cuma okul çıkışında “Çocuklar Emircan arkadaşınız Dünya Şampiyonu oldu. Alkışlayın” dedi. 1000 tane çocuk Emircan’ı yalandan elleri morarana kadar alkışladı. Şimdi ne oldu? Unutuldu gitti.
Kimse üzülmesin sözüm Belediyelere onlara bunlara değil. Derdim para pul da değil. Derdim Ufuk. Derdim Vizyon. Derdim Muğla…
Gerçi Milletçe böyleyiz. Ampute Milli Takımı Şampiyon oldu. Sanal Alem Klavye Slahşörleri bizler, 2 gün boyunca Aslanlar Kaplanlar.. Helal olsun. Öyle böyle verdik gazı.
3. Gün?? Arda’nın sevgilisi, Beyaz Sporda Rasim’in dediği vesaire, vesaire..
Tabi Bodrum, Marmaris, Fethiye Turizm nedeni ile gelişmiş ilçelerimiz. Burada ki İlçe Belediyeleri güçlü. Sağolsun Bahattin Başkan sporun hemen bir çok alanını seviyor ve elinden geldiğince destekliyor. Büyükşehirimizde öyle ama Büyükşehirimiz, özellikle Fethiye, Bodrum, Marmaris gibi güçlü ilçelerin, en azından ekonomik kaynak yaratmakta özgür İlçelerin Spor Takımları kadar desteği hak eden Meneteşe Takımlarına ayrı bir özen, ayrı bir destek göstermeli. Ben Muğla BŞB nin yerinde olsam Yeşimi İstanbul BŞB Spor kulübüne vermezdim. Ben BŞB nin yerinde olsam Aslan Parçası Emircan Haney’e sahip çıkardım.
Geçen bir haber Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, Hem hocasına hem Emircan’a 10’âr bin lira yardımda bulunmuş.
Daha hiç sohbet etmişliğim yok. Ama helal olsun sana Başkan.
Peki Bu yeter mi ? İmkansız.
Ama bundan sonra Emircan’ın müsabaka giderlerini kıyafetini beslenmesini karşılamalıyız. Sadece BŞB, Yatağan Belediyesi de değil. Yatağan Kaymakam’ı, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü. Sahip çıkmalı. Ne yer ne içer. Ne ihtiyacı var bilinmeli. Giderilmeli. Okul Müdürü her sabah “Günaydın Emircan bir isteğin var mı oğlum” demeli. Farklı bir çocuk. Dünya Şampiyonu. Hissetmeli.
Yoksa oda gider.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.