Muğla Haber Gazetesi

ŞARK KURNAZLIĞI

ŞARK KURNAZLIĞI
F. Hayati Ünüvar
F. Hayati Ünüvar( [email protected] )
09 Eylül 2016 - 11:20

Kurnazlığın her türlüsü kötüdür.

İktidara gelmek için yapılıyor..
İktidarı kaybetmemek için yapılıyor..
Menfaat elde etmek, çıkar sağlamak, vs. gibi bir çok  amaçlarla yapılıyor.

Fakat, asla yapılmaması gereken Şark Kurnazlığı, son zamanlarda DEMOKRASİ adına da yapılmaya başlanmasıdır.  Bu durum,  üzücü olduğu  kadar, demokrasiye  de zarar veren bir gelişmedir.
Bu gelişmelere göz yummak ve hafife almakta da,  demokrasi açısından, yine bir o kadar daha  tehlikelidir.

Zira, DEMOKRASİ ; Halka hizmettir.. Milli İradeyi seçmektir.. Muhalefeti yok etmemektir.. insana saygıdır, millete sevgidir.. yurttaşları ayırt  etmemektir.. erkler ayrılığını korumaktır.

Hain Darbe girişimi sonrası gördüklerimiz, sadece aysbergin görünen, bir üst yüzüydü.
Ya buz dağının altındaki o görülmeyen yüzü.. o görünenlerin binlerce katından daha fazla olan, o devasal kütlesi..?

Görülmeyen buz dağı misali, devletimizin içinde yapılanmış olan ve yıllardır katliamlar, terör ve faili meçhul cinayetler işleyen değişik cemaatlerden.. tarikatlardan SAHTE DİNCİ veya istismarcılardan mutlaka Türkiye’yi kurtarmalıyız.

Bu nedenle, yapılan ve yapılacak olan mücadeleleri hafife almayıp, daha ciddi ve planlı çalışmalar yapıp, bu demokrasi ve insanlık düşmanı hainleri, bütün Kamu Kurum ve Kuruluşlarından temizlemeliyiz.

Devlet içerisindeki bu yeniden yapılandırılmayı ve demokratikleşmeyi yaparken de çok dikkatli olmalı ve geçmişi de iyi  değerlendirip, düşünmeliyiz..

Bugün ; HDP’yi toplumdan dışlayarak, DEMOKRASİ adı altında MİTİNG düzenleyen CEMAATÇI ZİHNİYET ile, daha dün ; davul zurna ile onları Habur’da karşılayan ve DEMOKRATİK AÇILIM süreci başlatan ve memleketi kan gölüne çeviren ZİHNİYET arasında ne fark vardır ..? diye de, düşünmeliyiz ve  kendimizi de.. herkesi de..  sorgulamalıyız..!

ATATÜRKÇÜLERİN, SOSYAL DEMOKRATLARIN, DEVRİMCİLERİN veya en azından DEMOKRASİYİ BENİMSEMİŞ bir DEMOKRATIN ve DEMOKRASİ SEVDALILARININ  bu CEMAATÇİ ZİHNİYET ve DEVLET İÇERİSİNDEKİ YAPILANMALARIYLA MÜCADELE EDİP BAŞARMASI, ELBETTE  MÜMKÜNDÜR.

Bu nedenle demokrasi yanlısı herkes, bu mücadeleye  en etkin şekilde katılmalı ve elini taşın altına sokmalıdır.
İnançları ve etnik kimlikleri siyasete alet edenlerin, Cumhuriyetle.. Laiklikle.. Hukukun üstünlüğü ile.. İnsan haklarıyla.. Demokrasiyle, Sanatla, Ekonomiyle.. Doğayla.. ne ilgileri olabilir..?

Son yarım asırdır ülkemiz yönetilirken, bir çok cemaata göz yumulmuş ve bu kötü günlere hep din istismarcıları yüzünden gelinmiş olabilir. Doğrudur da. Günümüzde hiç bir ülke,  her hangi bir dinin müeyyidelerine göre yönetilemediğine göre, laiklik ilkelerine önem vererek demokrasimizi biz de geliştirip, en üst seviyelere çıkarabiliriz.

 

Evet, şimdi birbirimizi suçlamanın değil, devletimizi bunlardan arındırmanın, zamanıdır..!
Artık ; demokrasi ile yönetilmeyi seçmiş bir ülke olan Türkiye’mizdeki antidemokratik uygulamaları ve  TUTARSIZLIKLARI,   bertaraf edip sonlandırmalı ve planlı çalışmalıyız.

Bunu sonlandıracak güç, ülkemizde elbette vardır ve  ilkeleri de bellidir.
Erklerin TEK’e düşürülmesi.. sakallıların sıvazlanması.. istismarcısı tarikatçıların kollanması şüphesiz ki, yol değildir.
Yürüyeceğimiz yol, sadece ve yalnızca demokrasi yoludur.

Hiç bir kişi, kurum veya kuruluş, askeri veya sivil girişimleriyle kendilerini hukukun üstünde,  DEMOKRATİK bir GÜÇ olarak ilan etmeye ve DEMOKRASİYİ kendine göre yorumlamaya kalkışmamalıdır.

Demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyor,  gazilerimize acil şifalar diliyor, ülkemizin en kısa sürede  demokrasi karşıtı barbarlardan temizlenmesini ve yaralarımızın sarılmasını ümit ediyorum.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha