Sahillerimiz emin ellerde

Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı tarafından 2012 yılı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlerde yasa dışı olaylara göz açtırılmadı.Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı, Muğla Fethiye'den Aydın Didim'e kadar...

Sahillerimiz emin ellerde

Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı tarafından 2012 yılı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlerde yasa dışı olaylara göz açtırılmadı.

Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı, Muğla Fethiye'den Aydın Didim'e kadar olan 1175 kilometrelik sahil şeridindeki olaylara 15 muhtelif sahil güvenlik botu ile müdahale etti. Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı tarafından 2012 yılı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili yapılan açıklamada, "10 bin 887 adet tekne ve deniz turizmi yapan işletme kontrol edilmiş ve 2.786 adedine yasal işlem yapılmıştır. 94 adet denizde arama kurtarma vakası meydana gelmiş ve bu faaliyetler kapsamında, 1460 şahıs ile 59 tekne kurtarılmıştır. Denizde tıbbi yardıma ihtiyaç duyan 37 şahsa 112 Acil Servis ile koordineli olarak tıbbi tahliye yapılmıştır. 946 adet su sporu merkezi ve dalış teknesi kontrol edilmiş ve 418 işletmeye idari işlem uygulanmıştır. 105 deniz kirliliği vakasında toplam 640.401 idari para cezası uygulanmıştır. 45 adet vakada yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan çeşitli uyruklara mensup 1279 yasa dışı göçmen ve 26 organizatör yakalanarak yasal işlem uygulanmıştır. Yasa dışı dalışları önleme faaliyetleri kapsamında; yasa dışı dalış yapan 63 şahıs tespit edilmiş, 214 muhtelif dalış malzemesi ile çeşitli cins ve boyutlarda su ürünleri zapt ve müsadere edilerek 44.286 TL idari para cezası uygulanmıştır. Bilgilendirme faaliyetleri kapsamında; 2012 yılı içerisinde 2171 katılımcı ile 54 adet balıkçı, balık çiftliği sahipleri ve turizmcileri bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Kaçakçılıkla mücadele kapsamında; 1 adet akaryakıt kaçakçılığı, 3 adet uyuşturucu kaçakçılığı, 10 adet içki ve sigara kaçakçılığı ile 1 adet domuz eti kaçakçılığı vakası tespit edilmiş ve gerekli yasal işlem yapılmıştır" denildi.

Bu haber toplam 86 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.