Saatcı makamını kadınlara bıraktı

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, her yıl geleneksel hale getirdiği, 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının veriliş yıldönümü nedeniyle başkanlık makamını ve görevini bir günlüğüne Dilek Dinçer’e bıraktı.5...

Saatcı makamını kadınlara bıraktı

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, her yıl geleneksel hale getirdiği, 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının veriliş yıldönümü nedeniyle başkanlık makamını ve görevini bir günlüğüne Dilek Dinçer’e bıraktı.

5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının veriliş yıldönümü olması nedeniyle Fethiye Belediye Meclis Üyesi Dilek Dinçer, "Bugün 5 Aralık Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde ettiği gündür. Bizler Türk kadını olarak en büyük şansımız Atatürk gibi büyük bir lidere sahip olmamızdır. O devrimleri ile geçmişimizi, günümüzü ve geleceğimizi aydınlatmaktadır. En önemli devrimlerden bir tanesi kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesidir. Biz bu günü değerlendirirken hep Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verildiği gün olarak anıyoruz. Oysa Türk kadını bu hakkı elde etmek için büyük mücadeleler vermiştir. Bizim şansımız Atatürk’ün ileri görüşlü olması ve Kadına verdiği değerdir. Bu aslında bir kadın hakkı değil insan hakkıdır. Eşitlikten söz ediyorsak seçme ve seçilme hakkının da eşit olması gerekiyor. Ama ne yazık ki bu güne baktığımız zaman Türk Kadınının yeterince temsil edilmediğine inanıyoruz. İnşallah bundan sonra kadınlarımız haklarına daha fazla sahip çıkarlar ve çok daha fazla görevlere talip olarak hak ettikleri yere ulaşırlar. Fethiye Belediyesinde bu gelenek her yıl olduğu gibi bu yılda aynı şekilde devam etti. Belediye Başkanımız her yıl 8 Mark Kadınlar Gününde, 25 Kasım Kadına yönelik Şiddetle Mücadele gününde ve 5 Aralık Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının veriliş yıldönümlerinde görevi bayanlara devrediyor. Buda Belediye Başkanımızın bizlere güvendiğinin bir göstergesidir. Bizde görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Bu haber toplam 85 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.