Son güncellenme :11.02.2017 10:09

Anasayfa > Yazarlar > PAYLAŞMAYI YANLIŞ ANLAMAK

11.02.2017 Cts, 10:09

PAYLAŞMAYI YANLIŞ ANLAMAK

Bencilliği küçüklüğümüzden beri kötü bir şeymiş gibi anlattılar bize. Paylaşmayı öğrettiler. Kimisi uydu bu öğretilenlere kimisi uymadı. Ama ortada kötü bir şey daha oldu. Paylaşmayı yanlış öğrendiler bazıları ya da yanlış öğretilip, yanlış gösterildi.
Bencil insan sadece kendisini düşünürmüş! Tabi ki insan ilk önce kendisini daha sonra başkasını düşünecek. Aile için de budur, İlk anne, baba kendilerine iyi bakacaklar ki çocuklarına bakabilsinler. Bence, bencillik kötü bir şey değildir. Kötü olan paylaşmayı yanlış öğrenenler. Paylaşmak nedir? Bir ekmeğin yarısını bölüp başka birine vermek mi, yoksa bayat ekmeği verip tazesini yemek mi? Hangisi paylaşmak?
Paylaşmak; elindekinin en iyisini vermektir. En kötüsünü verip, ben paylaştım diyemezsin. Çöpe atılacağına birine gidiyor sadece. Bunun adı paylaşmak olmamalı. Paylaşmak yanlış öğretilip, yanlış gösteriliyor. Ben, en kötüsünü, en bayatını başkasına vereceğime bencil bir insan olur kimseyle ekmeğimi suyumu paylaşmam. Yanlış bilinen doğrular, yanlıştan da kötüdür.
Paylaşmayı yanlış anlayanlar, başkasınında gururu olduğunu düşünüp o şekilde davranın lütfen. Bayat ekmeği paylaşacağına çöpe at. Belki israf, belki günah ama bir insanın gururunu kırmak daha büyük kötülük. Lütfen dikkatli olalım. İyi günler…

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.