Öztürk’ten Gazetecilere kutlama

AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Medyanın hayatın en önemli parçası olduğunu belirten İl Başkanı Öztürk, "Özellikle insanlar arasındaki iletişimde,...

Öztürk’ten Gazetecilere kutlama

AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Medyanın hayatın en önemli parçası olduğunu belirten İl Başkanı Öztürk, "Özellikle insanlar arasındaki iletişimde, devlet politikalarının halka bildirilmesinde, bilim ve teknolojik gelişmelerde ve değişik memleketlerdeki insanların yaşayışları, kültür ve medeniyetleri hakkında bilgi edinilmesinde en önemli faktör de basın kuruluşlarıdır" dedi.

Demokratik ve şeffaf bir toplumu mümkün kılan en önemli unsurlardan birisinin özgür ve tarafsız basının varlığı olduğuna dikkati çeken Öztürk, Türkiye'de basının önemli ilerlemeler gösterdiğini ve Türkiye'nin bugün geldiği seviyeye ulaşmasına da büyük katkılarda bulunduğunu ifade etti. Öztürk "Haber ve bilgileri basın aracılığıyla toplumun istifadesine sunan, bu işin emektarları da şüphesiz gazetecilerimizdir. Gece gündüz, tatil, bayram, özel gün demeden mesai yaparak büyük bir özveriyle emek harcarlar" ifadelerini kullandı.

Gazetecilik mesleğini yapanların ekonomik, sosyal ve mesleki konularda çağın gerektirdiği geniş imkanlara sahip olmaları gerektiğini bildiren İl Başkanı Öztürk, bir ülkede fikir özgürlüğünün sağlanması, farklı görüşlerin ifade edilebilecek ortamlar bulmasının, ancak gazetecilerin konumunun iyileştirilmesiyle mümkün olabileceğini kaydetti. Öztürk, basın mensuplarının çalışmalarının Türkiye'nin şeffaf, demokratik ve hür bir ülke olarak varlığını sürdürmesine hizmet ettiğini ifade ederek, basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulmasının şüphesiz basın ve dolayısıyla demokrasiyi daha da güçlü kılacağını dile getirdi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Basınımız görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın için yol gösterici değerler olmalıdır. Milletçe birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir. Basın mensuplarımızın her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Onların başarısına zemin hazırlamak, şimdiye kadar olduğu gibi daima bizim önceliklerimizden olacaktır. Bu duygularla tüm basın emekçilerimizin, gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

Bu haber toplam 75 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.