“Noel Baba her yere yetişemez”

Marmaris İlçe Müftüsü Hasan Ersöz "Yılbaşında çocuklara hediye verilebilir. Ancak hediyeyi Noel Baba değil Allah verir. Dünyanın her yerine Noel Baba nasıl yetişecektir. Noel Babanın bunu yapması imkansızdır" dedi.Marmaris...

“Noel Baba her yere yetişemez”

Marmaris İlçe Müftüsü Hasan Ersöz "Yılbaşında çocuklara hediye verilebilir. Ancak hediyeyi Noel Baba değil Allah verir. Dünyanın her yerine Noel Baba nasıl yetişecektir. Noel Babanın bunu yapması imkansızdır" dedi.

Marmaris İlçe Müftüsü Hasan Ersöz Noel Baba'nın bir papaz olduğunu ve herkese hediye dağıtacak kadar gücünün olmadığını söyledi. Ersöz; " Çocukları anne babaya hediye olarak veren Allah'tır. Teşekkür edilecekse Allah'a edilmelidir. Noel Baba bu kadar iyilikler yapabilecek birisi değildir. Noel Baba Her eve yetişebilecek birisi de değildir" diye konuştu.

Ersöz yılbaşı kutlamanın haram olmadığı ancak yapılması her zaman günah olan şeylerin yılbaşında helal hale gelmeyeceğini söyledi. Ersöz; " İçki içmek her gün haramdır yılbaşında da haramdır. Yılbaşında haram olan şeyler helal hale gelmiyor. Bir de olaya şöyle bakmak lazım. Madem ki insanlar geride kalan bir yılın muhasebesini yapacaklar. İnsanlar da geçmişe bakıp ne doğrular ne hatalar yaptıklarına bakmalıdırlar. Gelecek yıla ona göre hazırlanmalıdırlar" dedi.

“Çam Ağacı süslemek haramdır”

Yılbaşında çam ağacı kesmek ihtiyaç harici kullanmanın haram olduğunu belirten Müftü Ersöz: "Çam ağacı da keyfi olarak süslemek haram kılınmaktadır. Bir hayvanı kesmekle çam ağacı kesmek arasında bir fark yoktur. Bir hayvan etiyle,derisiyle,sütüyle insanlara ne kadar faydalıysa ormandaki ağaç da insanlara faydalıdır. Sadece bir kutlama yapmak için ağaç kesme haramdır. Hz. İsa'nın geleceği ve çam ağacına insin diye çam ağacı kesmek doğru değildir" diye konuştu.

Bu haber toplam 100 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.