Muğla Haber Gazetesi

“Muğla’ya hizmet için herkesle yarışırım”

“Muğla’ya hizmet için herkesle yarışırım”
29 Kasım 2017 - 10:54

Sosyal medyada yayınlanan ve kendisinin söylediği iddia edilen “ Muğla’da adam olsaydı ben il başkanı olmazdım” şeklindeki sözlere sert tepki gösteren AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete; “ Bu açık bir yalan ve iftiradır. Yalan ve iftira olması kadar içeriği de çok çirkindir. Siyasi ve kişisel emellerin aracı olarak kullanılan bir hayaldir. Evet Muğlalı değilim ve Muğla’da doğmadım. Ama Muğla’ya hizmet için herkesle yaraşırım.” Dedi.

Sosyal medyada çıkan ve kendisinin söylediği iddia edilen “ Muğla’da adam yok, olsaydı ben il başkanı olmazdım” şeklindeki haberlere sert tepki gösteren AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, bu iddiaların gerçekleri yansıtmadığını ileri sürdü.
Böyle bir sözü söylemediğini açıklayan Mete; “Birkaç gündür şahsıma atfen söylediğim iddia edilen Akıl almaz, vicdansız ve ahlaksız bir iftira hakkında basın, kamuoyu ve partililerimize bir açıklama yapma zarureti doğmuştur. Sosyal medya ve basında yer bulan tarafımca beyan edildiği iddia olan cümle aynen şu şekildedir; “ Muğla’da adam olsaydı ben il başkanı olmazdım”
Tarafımca böyle bir söylemde bulunulmadığını açık ve net olarak ifade etmek isterim. Bu açık bir yalan ve iftiradır. Bu cümleyi sarf ettiğimi söyleyen şahısla, kendi kişisel bir talebini iletmek için 15 Temmuz demokrasi nöbetleri esnasında Muğla Cumhuriyet Bulvarında yanıma gelerek ayaküstü konuşmamız ve İl Başkanı olarak atamam yapıldıktan sonra “hayırlı olsun” ziyaretine gelmesi dışında aynı ortamda ya da telefonla bile hiçbir iletişimde bulunmadığımız için, bu cümleyi kendisinin de bulunduğu bir ortamda sarf ettiğimi söylemekten ibaret iftirasının tek açıklaması “kendi siyasi ve kişisel emellerinin aracı olarak kullandığı bir hayaldir. Bahse konu iftiranın yalan ve iftira olması kadar içeriği de çok çirkindir.
Bahse konu bu cümlenin tarafımca söylendiğini iddia etmek için insanın gerçekten kötü niyetli olması lazımdır. Sadece kötü niyet de yetmez. Başka hesap ve niyetlere de sahip olması gerekir. Partimizin içinde bulunduğu kongre süreci açısından bakılırsa bu niyetlerinin gerek kendisinin gerekse kendisini yönlendirenlerin nasıl bir hesaba sahip olduklarını apaçık ortaya koymaktadır.” Dedi.
“ Yalan eşzamanlı olarak piyasaya sürüldü”
Bu iddiayı ortaya atanların siyasi ikbal uğruna davaya ihanet içinde olduklarını ileri süren Kadem Mete; “AK Parti Muğla İl Başkanının bir-İki haftalık ömrü kaldı diyerek tabiri caiz ise aklı sıra bir düğmeye bastığını düşünen odaklar ile eş zamanlı olarak bu yalan ifadeyi piyasaya süren bu kişinin bu iftirası, bu partide geçmişte siyaseten hiçbir başarı elde edememenin verdiği ezikliği dışa vurduğunun göstergesi olduğu gibi, eşzamanlı söylem sahipleri ile aynı dümen suyunda olduğunu görmek açısından acı ve düşündürücüdür.
Ama esas acı olan şudur ki şu an her bir vatan severin, ülkemizin, partimizin, genel başkanımız Cumhurbaşkanımızın mücadele ettiği gerek yurtiçi gerekse yurtdışı şer güçler ve şer odaklarının her türlü saldırısını ve bu mücadele süresince bir ve diri olmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu düşününce, özellikle Ak partiye kayıtlı üye olanların her ne niyetle yapılırsa yapılsın yukarıda belirtilen hayal ürünü cümleyi sanki ben kullanmışım diyecek kadar kötü niyetli olduklarını görmek, İl başkanı olmamın haricinde bir AK Parti neferi olarak beni yaralıyor, üzüyor ve derinden endişelendiriyor. Bu mücadelenin hiçbir yerinde yalana, iftiraya, dedikoduya ve siyasi ikbal uğruna davaya ihanete yer yoktur. Bu gün Muğla İl başkanına yalan bir ifade ile iftira atmanın bu dava ile , AK Parti siyaseti ile ve mazlumların beklentileri ve hak davada yola düşenlerin gönül ve inanç ruhuna hizmetle hiçbir ilgi ve alakası yoktur. Bu olsa olsa “eski Türkiye siyasetinin alışkanlıklarından ibaret bir yalandır.” Diye konuştu.
“Muğlalılık yarışına girmem”
Kendisinin Muğla doğumlu ve Muğlalı olmadığını hatırlatan Kadem Mete şunları söyledi: “Şahsi olarak, Muğla doğumlu olan hiç kimse ile “Muğlalılık” yarışına girmem-giremem çünkü ben rabbimin takdiri sonucu Rize İyidere’de doğdum ve Rizeliyim. Ancak Muğla’yı sevme, Muğla’ya hizmet etme, Muğlalı’ya hizmetkar olma konusunda kendisini Muğlalı tarif etsin etmesin herkesle yarışırım. Genel başkanımızın “milliyetçiliğin her türlüsünü ayaklarımın altına alırım” sözünün yol göstericiliğinde, insanların nüfus kütükleri üzerinden kategorize etme anlayışını şiddetle reddediyorum. Tasında tarağında siyaseten hiçbir malzeme olmayan kişilerin, insanların hassasiyet gösterdiği ve vatan, millet, memleket sevdası ile uzaktan yakından ilgisi olmayan “memleketçilik” argümanını kullanmasının utancını ve bu siyasi emelleri için açıkça yalan ve iftiraya yönelmelerini kıymetli halkımızın takdirine sunuyorum.”

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha