Muğla Haber Gazetesi

MUĞLASPOR YÖNETİMİ NEREYE GİDİYOR? / MUSTAFA YILDIRIM

MUĞLASPOR YÖNETİMİ NEREYE GİDİYOR? / MUSTAFA YILDIRIM
Mustafa Yıldırım( atillatahaa@gmail.com )
25 Şubat 2021 - 16:23

Sevgili okurlarım, bu hafta Muğla’mızın değeri Muğla’mızın gururu Muğlaspor’u kaleme alacağım. Muğla’mızın gururu diyorum, çünkü bizler ve taraftar için her ne kadar bitmek üzere de olsa, bizler için halen gururdur. Lakin taraftarların gurunu kimsenin incitmeye hakkı yoktur.

Şahsım olarak bir Muğlalı olarak yıllardır Muğlaspor’u bir yerden bir yere geldiğini görmedim. Bunun sebebi taraftar olmadığına göre yönetim midir demek istiyorum. Elbet deki bizler taraftar ve gazeteciler Muğla’nın gururu olan sporumuza desteklerimizi eksik etmeyeceğiz. Fakat aynı desteği Muğlaspor yönetiminden ve yerel yönetimlerden spor ile ilgili olan kurumlardan bekliyoruz ve önemle rica ediyoruz.

Muğlaspor’u Muğla’mızın bir değeri değil de kazanç kapısı olarak görürseniz sporun değerinden değer kalmayacaktır. Farklı farklı dönemlerde başa geçen yönetimlerinde bir işe yaramadığını taraftar görüyor fark ediyor. Çözüm olarak Muğlaspor için farklı bir yol izlenmesi gerekiyor. Bu farklı yolu icat edecek yönetim biçimi henüz olmadı kanısındayım. Farklı yollar ve çabalar arama gayretinde olmayan yönetimin çekilmesi ve yerine yeni bir yönetimin kurulması gerekli olduğunu düşünüyorum. En azından taraftarların umutları ile oynamayan becerikli yönetimlerin oluşması gerekli.

Yönetim ile ilgili olarak bu güne kadar çok farklı yöntemler denense de hiç birinin sonuç vermediği gibi Muğlaspor takımımız her seferinde düşme potasına yaklaşıyor. Acaba yönetimden kaynaklı olarak motivasyon eksikliğimi var? Eğer sadece motivasyon eksikliği var ise bunu aşmak kolay. Fakat yönetimin içerisinde sıkıntılar var ise bunu aşmak biraz zor olacağı düşüncesindeyim.  Muğlaspor yönetimin bir an önce fren merkezlerine bakım yapmalı. Frene bastıkça daha fazla kızaklayarak çarpma daha şiddetli hal aldığı gibi durması da pek mümkün değil. İlla düşmeyi yavaşlatmak için paraşüt mü takılması gerekli?

Spor yönetimindekilerin sadece yönetimde olma gayreti olduğunu, takım ile bir bağı dahi olmadığı düşüncesindeyim. Eğer takım ile bir bağı olmuş olsalardı bu gün bu yazıyı yazmamış, taraftarları üzmemiş olurduk. Ebetteki yenilgi de galibiyette sporda olacaktır. Bizler bu tür yenilgilerden, düştü düşecek durumundan taraftarlar olarak memnun değiliz acaba yönetim memnun mu? Bence belki onlarda memnun değildir. Takım için futbolculardan başkasında bir mücadele göremiyorum nedense. Peki yerel yönetimler bu işin neresinde? Bu tren yürümediğini herkes biliyor. Trenin yürümesi için kazanına kömür atılması gerekli.

Egemen Urhan 9 maçta 8 puan aldırırken takıma, Egemenden sonra gelen Tevfik hoca 5 maçta 0 puan aldırdı. Burada sorulacak soru apaçık ortadadır. Abdullah Eskihisarlı’nın kurmuş olduğu takımda 5 maçta 2 puan alınması mı? yoksa Egemen Urhan hocanın 9 maçta 8 puan alması mı? Takdiri Muğla halkına bırakıyorum.

Bir diğer önemli konu ise Muğlaspor alt yapısından yetişen oyuncuların oynatılmaması ve gelmiş oldukları takımlarda maça çıkmamış olan futbolcuları almak kimin fikri olduğu malum bir konudur. Acaba Muğlaspor yönetimi içerisinde Komisyon ile futbolcu mu alınıyor? Ebetteki bunun cevabını ilerdeki günlerde öğreneceğiz.

Sonuç olarak Muğlaspor takımının üretken takım olmasını, alt yapıdan yetişen gençlere ithal oyuncudan ziyade fırsat verilmesi gerektiği düşüncesindeyim. Alınan oyuncuların bir işe yaramadığını, altyapı gençlerinin daha iyi yetiştiğini ve fırsat verilmesi gerekir. Muğlaspor yönetimi ve yerel yönetimler elini taşın altına koymalı. Bu gidişatın hiçte iyi olmadığı ortadadır.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha