Muğlalılar heykelleri sevdi

Muğla Belediyesi, alt ve üst yapı projelerini sırasıyla ve başarılı bir şekilde hayata geçirdikten sonra, şimdi de kent estetiği konusunda yaptığı çalışmalara hız veriyor.Günlük hayattan karelerin yansıtıldığı sosyal...

Muğlalılar heykelleri sevdi

Muğla Belediyesi, alt ve üst yapı projelerini sırasıyla ve başarılı bir şekilde hayata geçirdikten sonra, şimdi de kent estetiği konusunda yaptığı çalışmalara hız veriyor.

Günlük hayattan karelerin yansıtıldığı sosyal yaşam heykelleri ile Muğlalılar tarafından beğeni ile karşılanan proje kapsamında son olarak “ Keçili Muğlalı Yörük” ve “Hayvan Sevgisi- Şefkat”  heykelleri, kenti zenginleştirdi. Başarılı heykel sanatçısı Cumhur Ata Türk tarafından yapılan heykellerle fotoğraf çektiren Muğlalılar heykellerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Heykellerin yerleştirilmesi sırasında bile Muğlalılardan yoğun ilgi gördüklerini belirten İzmirli Sanatçı Cumhur Ata Türk,  “ Heykelleri yapmadan önce; Muğla Belediyesi uzmanları eşliğinde uzun vakitlerimizi Muğla’yı ve Muğlalıların günlük hayatlarını fotoğraflayarak geçirdik. Muğlalıların heykelleri bu kadar benimsemesindeki neden olasılıkla bu heykellerin gerçekten kendi günlük hayatlarını yansıtması ve zaten sanata yatkınlıkları ile duyarlılıkları olmalı. Heykellerin bu kadar kabul görmüş olması bizim için büyük sevinç kaynağı.” dedi.

Projenin önemini vurgulayan Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise “ Kent estetiği ve zenginliği konularını son derece önemli buluyoruz. Kentimizin estetiği konusundaki çalışmalarımıza hız vereceğimizi de bir söz olarak hemşerilerimize vermiştik. 2010 yılından bu yana gelenekselleştirdiğimiz Muğla Uluslararası Ahşap Heykel Sempozyumu çerçevesinde kente kazandırılan ahşap heykeller, “Muğla Yeşil Alanlarının Temalandırılması” projesi kapsamında kent içine yerleştirilen Muğlalı tarihsel kimlikler Herodot, Artemisia II ve Hipokrates heykelleri ve geçtiğimiz yıl başladığımız ve sürdürmekte kararlı olduğumuz “Muğla Günlük Yaşam Heykelleri” projeleri hep bu çabanın ürünü olarak vatandaşlarımızla buluşmakta. Bu heykeller aynı zamanda Muğla’nın “Kültür-Sanat Kenti” markasını da pekiştirmekte. Kenti renklendiren ve zenginleştiren heykellerimizin beğeni ile karşılanması, sahiplenilmesi en büyük mutluluk.” açıklamasında bulundu.

Bu haber toplam 125 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.