OKUL LİDERLERİ EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü "Eğitim Liderleri Tecrübe Paylaşım Projesi” kapsamında bir araya gelen okul liderleri, eğitimde iş birliği gerçekleştiriyor.

OKUL LİDERLERİ EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR

Eğitimde kalitenin artırılması, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, örnek uygulamaların yerinde görülmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan "Eğitim Liderleri Tecrübe Paylaşım Projesi”okul yöneticilerini ortak masada, ortak gayede buluşturuyor.

Muğla genelinde tüm okul ve kurum müdürlerinin gruplar halinde belirli periyotlarlabir araya geldiği toplantılarda; eğitim ortamlarındaki örnek uygulamalar, karşılaşılan ortak sorunlara karşı geliştirilenetkin yöntemleristişare edilerekbilgi ve tecrübeler paylaşılıyor.

Eğitim Liderleri Tecrübe Paylaşım Projesi’nin son toplantısı ise mayıs ayında gerçekleştirildi. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerinin deyer aldığı toplantıda, 487 okul ve kurum müdürübir araya gelerek eğitimin kalitesini yükseltmek adına eğitim stratejileri belirlediler, ortak paydalarda buluştular.

“EĞİTİM LİDERLERİMİZİN TECRÜBELERİNİ BİRBİRLERİNE AKTARMALARINI HEDEFLEDİK”

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “Okullarımız, her bir çocuğumuzun değerine değer, mutluluğuna mutluluk katan evrensel, millî ve manevi erdemlerle özdeşleştiği yaşam alanları olmalıdır. Bu konuda da bizim kadar okul yöneticilerimize de büyük sorumluluklar düşmektedir. Müdürlüğümüzce geliştirdiğimiz ‘Eğitim Liderleri Tecrübe Paylaşım Projesi’ ile eğitim liderlerimizin tecrübelerini birbirlerine aktarmaları yoluyla beşeri ve kurumsal kapasitelerini geliştirmelerini, eğitimde kalitenin artırılmasını, örnek uygulamaların yerinde görülmesi ve yaygınlaştırılmasını hedefledik. İnanıyorum ki her bir buluşma sonrası liderlerimiz bulundukları eğitim ortamlarında fark yaratarak inovatif yaklaşımlar getirerek iyileştirmeler sağladılar. Projede yer alan koordinatör okul/kurum müdürlerimiz başta olmak üzere tüm katılımcılara sundukları değerli katkılardan dolayı kurumum ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Bu haber toplam 361 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.