MUĞLA’YA ATANAN 36 PERSONELİN ORYANTASYON SÜRECİ BAŞLADI

ÖSYM Başkanlığı’nın KPSS-2023/4 yerleştirmeleri sonucunda sözleşmeli memur olarak Muğla’ya yeni atanarak göreve başlayan 36 personelin oryantasyon süreci başladı.

MUĞLA’YA ATANAN 36 PERSONELİN ORYANTASYON SÜRECİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığınca merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli mühendis, avukat, hemşire, diyetisyen ve büro personeli pozisyonlarına 5 bin sözleşmeli personel ataması gerçekleştirildi. Bu kapsamda Muğla’ya atanan 36 personel İl ve İlçe Milli eğitim müdürlüklerinde yeni görevlerine başladılar.

Sözleşmeli memurolarak Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünde göreve başlayan, avukat, inşaat mühendisi, elektrik mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, fizyoterapist ve diyetisyen olmak üzere 13 personel için oryantasyon süreci başladı.

İnsan kaynakları biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Arslan eşliğinde göreve yeni başlayan personele, Müdürlük binasında tüm birimler tanıtılarak görev yapan milli eğitim personeliyle tanıştırıldılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, görevlerine yeni başlayan personellerleMüdürlük toplantı salonunda bir araya geldi.Personelle tek tek tanışan ve sohbet eden İl Müdürü Emre Çay, yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Atamaların Milli Eğitime can suyu olduğunu belirten İl Müdürü Emre Çay, “Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanımıza eğitim ailemize nitelikli ve en çok ihtiyaç duyulan alanlarda gerçekleştirilen bu atamalar için şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Muğla, bir eğitim şehri olduğunu ifade eden İl Müdürü Emre Çay, “Eğitimin yükselen yıldızı cennet Muğla’mızda, aileler çocuklarının eğitimini çok önemsiyor ve birinci öncelik olarak görüyor. Bu bizi fevkalade mutlu ediyor, aynı zamanda üzerimizdeki sorumluluğun nekadar büyük olduğunuher an hissettiriyor. Eğitim, dünyanın tartışmasız en çok ciddiyet isteyen işidir. Bu minvalde sizlerin de yaptığınız işin vatandaşa hizmet, millete hizmet olduğu bilinciyle hareket edeceğinize, işinizi düzgün ve hakkıyla çok iyi yapacağınıza;hiçbir ayrım yapmadan herkese aynı sabır aynı mesafede yaklaşacağınıza inanıyorum. Nihayetinde hepimiz yaptığımız işlerle burada devletimizi temsil ediyoruz ve devletimizin kurumuna gelen her vatandaşın memnun ayrılması birinci önceliğimizdir.” dedi.

Görevine yeni başlayan personellere başarılar dileyen İl Müdürü Emre Çay, “yeni görevinizin öncelikle sizlere, ailenize ve Muğla’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bu haber toplam 556 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.