MUĞLA MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ MECLİSE KAYDINI YAPTIRDI VE CHP’YE İSTİFA DİLEKÇESİ VERDİ

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan ve 14 Mayıs seçiminde CHP listesinde Muğla Milletvekili seçilen Doç. Dr. Selçuk Özdağ Türkiye Büyük Millet Meclisine ailesiyle giderek kaydını yaptırdı.

MUĞLA MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ MECLİSE KAYDINI YAPTIRDI VE CHP’YE İSTİFA DİLEKÇESİ VERDİ

Milletvekili Özdağ’ın rozetini kızı Rümeysa Şencan Özdağ taktı. Milletvekili Özdağ, "Biz, 10 milletvekili arkadaşımız ile CHP'ye istifa dilekçelerimizi verdik. TBMM'ye de vermiş bulunuyoruz. Yemin töreninde kendi partimizle yemin edeceğiz" dedi.

14 Mayıs seçiminde milletvekili olan isimler mecliste kaydını yaptırmaya devam ediyor. 28. Dönem Milletvekili seçiminde Cumhuriyet Halk Partisinden Muğla Milletvekili seçilen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ ailesiyle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisine giderek kaydını yaptırdı.

Muğla Milletvekili Özdağ’ın rozetini kızı Rümeysa Şencan Özdağ taktı. CHP listesinden Muğla Milletvekili seçilen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, TBMM'de kayıt işlemlerinin ardından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin, adil bir seçim sürecinin yürütülmediğini savundu. Yerel seçimlerin yaklaştığını anımsatan Özdağ, "10 ay sonra yapılacak olan belediye başkanları seçimlerine hazırlanacağız. Gerçek millet iradesinin orada tecelli edeceğini göreceğiz. Orada milletin belediye başkanları çıkacak, orada yarışacağız. Orada bir turnusol kağıdını göreceğiz. Bu seçimlerin ne kadar adil olduğunu, ne kadar millet iradesini yansıttığını göreceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

“10 MİLLETVEKİLİ ARKADAŞIMIZ İLE CHP'YE İSTİFA DİLEKÇELERİMİZİ VERDİK”

Bir gazetecinin "Millet İttifakı'nın bir özeleştiri süreci var. Ayrılmalar olur mu?" sorusu üzerine, "Biz, 10 milletvekili arkadaşımız ile CHP'ye istifa dilekçelerimizi verdik. TBMM'ye de vermiş bulunuyoruz. Yemin töreninde kendi partimizle yemin edeceğiz. Ama burada Millet İttifakı ile birlikte yürümeye, milletin problemlerini Meclis'e yansıtmaya devam edeceğiz. Çünkü 10 ay sonra belediye başkanları seçimleri var. Ona hazırlanmamız gerekiyor. Öz eleştiri yapılmalı, eleştirilere açığız. 'Eşit bir seçim değildi, adil bir seçim değildi' evet doğrudur. Ama buna rağmen kazanabilirdik. Ekonomik krizin olduğu, medyanın susturulmak istendiği, yargının siyasallaştırıldığı bazı konularda, böyle bir iklimde çok rahat kazanmamız gerekiyordu." sözlerini sarf etti.

Bu haber toplam 631 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.