MİLLETVEKİLİ ÖZCAN MECLİSTE SMA'LI ZEHRA BEBEĞİN SESİ OLDU

​​​​​​​CHP Muğla Milletvekili Avukat Gizem Özcan, SMA hastalığını ve SMA hastası olan ailelerin sorunlarını meclis gündemine taşıdı.

MİLLETVEKİLİ ÖZCAN MECLİSTE SMA'LI ZEHRA BEBEĞİN SESİ OLDU

CHP Muğla Milletvekili Avukat Gizem Özcan, SMA hastalığını ve SMA hastası olan ailelerin sorunlarını meclis gündemine taşıdı. Muğla'nın Marmaris ilçesinde SMA Tip-1 teşhisi konulan Zehra bebeği de hatırlatan Özcan,”Dünyada uygulanan üç tedavi de acilen ve ücretsiz olarak SMA'lı çocuklarımıza sağlanmalıdır” dedi.

Muğla Milletvekili Avukat Gizem Özcan, SpinalMüskülerAtrofi (SMA) hastalığını ve SMA hastası olan ailelerin sorunlarını meclis gündemine taşıdı. Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Dair Kanun teklifi görüşmeleri sırasında söz alan Özcan, Muğla’nın Marmaris ilçesinde SMA-Tip 1 teşhisi konulan Fatma Zehra Dağ’ı da hatırlatarakSMA’lı ailelerin çocukları için yaşam savaşı verdiğini vurguladı.

“İKTİDAR, SMA’LIEVLATLARIMIZ İÇİN 4-5 MİLYAR LİRA PARAYI BULMAYI TERCİH ETMİYOR”

Yürüme, yemek yeme ve nefes alma gibi çocuklarıntemel kabiliyetini ortadan kaldıran bu hastalığın tedavisininçok pahalı olduğunu ifade eden Özcan, “Sosyal devlet böyle durumlar için var. Kur korumalı mevduat için 700 milyar lira maliyeti göğüsleyen, kamu-özel iş birliği projelerine üç yılda 673 milyar ödemeyi göze alan iktidar, evlatlarımız için 4-5 milyar parayı bulamıyor; hayır, sadece tercih etmiyor. Marmaris'ten Zehra bebeğimizin ailesinin yaptığı gibi aileler sosyal devleti göreve çağırıyor. Dünyada uygulanan 3 tedavi de acilen ücretsiz olarak SMA'lı çocuklarımıza sağlanmalıdır, evlilik öncesi SMA taraması zorunlu ve ücretsiz olmalıdır. SMA taraması zorunlu ve ücretsiz olmalıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber toplam 410 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.