KILIÇDAROĞLU MUĞLA’DAN SESLENDİ: “SANDIĞA GİDECEĞİZ, OYUMUZU KULLANACAĞIZ, AMPULÜ SÖNDÜRECEĞİZ”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçim çalışmaları kapsamında Muğla’ya geldi.

KILIÇDAROĞLU MUĞLA’DAN SESLENDİ: “SANDIĞA GİDECEĞİZ, OYUMUZU KULLANACAĞIZ, AMPULÜ SÖNDÜRECEĞİZ”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçim çalışmaları kapsamında Muğla’ya geldi. Menteşe’den halka seslenen Kılıçdaroğlu, "14 Mayıs’ta sandığa gideceğiz, oyumuzu kullanacağız, ampulü söndüreceğiz. Ben bu ülkeye baharı getireceğim. Geleceğim, tüyü bitmemiş yetimin hakkını soracağım" diye konuştu.

SİNEM KARAKAYA

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28.dönem milletvekili seçimleri kapsamında Muğla son günlerde ziyaretçi akınına uğruyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte Muğla’ya geldi.

Menteşe Atatürk Bulvarı’nda Muğlalılarla buluşan Kılıçdaroğlu, iktidarı eleştirerek, 15 Mayıs’ta baharın geleceğini işaret etti.

mugla-ticaret-ve-sanayi-odasinin-gurur-gunu-2023-05-05t203459-921.jpg

Kılıçdaroğlu, “Sandığa gideceğiz, oyumuzu kullanacağız” diyerek çağrıda bulunurken, “Ampulü söndüreceğiz” mesajı verdi.

“TOPLUMU AYRIŞTIRMAYACAĞIZ”

Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Türkiye’nin değişime, kucaklaşmaya, beraber olmaya ihtiyacı var. Hep beraber bu güzel ülkede huzur içinde yaşamak istiyoruz. Benim 85 milyona sözüm var 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Hiçbir ayrım yapmayacağım. Herkesi kucaklayacağım. Bunlar gibi olmayacağız. Toplumu ayrıştırmayacağız. Ahlakı, devlette adaleti egemen kılacağız. Kadın-erkek eşitliğini sağlayacağız, kadına yönelik şiddeti engelleyeceğiz.”

mugla-ticaret-ve-sanayi-odasinin-gurur-gunu-2023-05-05t203746-308.jpg

“OTORİTER YÖNETİM DEĞİŞECEK"

“5 milyon 300 bin genç ilk kez oy kullanacak ve demokrasiyi bul ülkeye getirecek. Otoriter yönetimi değiştirecek. Gençlerin Türkiye ve dünya siyasi tarihine bırakacağı çok önemli bir armağan olacak. Millet İttifakı’na vereceğiniz bir oyun ne kadar değerli olduğunu unutmayın.”

mugla-ticaret-ve-sanayi-odasinin-gurur-gunu-2023-05-05t203710-178.jpg

“KUL HAKKI YEMEM, KUL HAKKI YEDİRMEM"

“22 yıldır yiye yiye doymadılar! 22 yılda yurt dışına götürdükleri 418 milyar dolar. O paraları son kuruşuna kadar getireceğim ve bu millete vereceğim. Sanıyorlar ki Bay Kemal bunları seyredecek! Yemezler! Şuna güveniyorlar: ‘Götürdük de nasıl getirecek?’ O paraları dışarıda hangi bankaya yatırdığınızı biliyorum! Bütün dünya biliniyor. Hiçbir uluslararası mahkeme bir devletin soyulmasına evet dememiştir. Bütün kararlara baktık, Ortak Mutabakat Metnimize ekledik. O paraları son kuruşuna kadar getireceğim. Attığınız her adımı biliyorum! Sen malı götüreceksin, Bay Kemal seyredecek! Kul hakkı yemem, kul hakkı yedirmem."

mugla-ticaret-ve-sanayi-odasinin-gurur-gunu-2023-05-05t203822-323.jpg

Bu haber toplam 621 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.