KAZAKİSTAN ANTALYA BAŞKONSOLOSU KANAFEYEV MSKÜ’DE KAZAK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

​​​​​​​Kazakistan Cumhuriyeti Antalya Başkonsolosu KuatKanafeyev Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde (MSKÜ) Kazak öğrencilerle bir araya geldi.

KAZAKİSTAN ANTALYA BAŞKONSOLOSU KANAFEYEV MSKÜ’DE KAZAK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sülün ve Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı öğretim üyesi Prof. Dr. Ekrem Ayan da katıldı.

Muğla’da eğitim gören Kazak öğrencilerin sorunlarına çözüm getirecek danışmanlık biriminin oluşturulması, öğrencilerin staj yapabilecekleri iş yerlerinin bulunması konusunda desteğin sağlanması konuları dile getirildi.

Kazak öğrenciler Kanafeyev’e, MSKÜ’ye öğrenim görmek amacıyla gelmek isteyen öğrencilere kurumsal desteğin verilmesi ve öğrencilere barınması konusunda çözüm getirebilecek tarzda apart ve yurt gibi olanakların sağlanması için taleplerini ilettiler.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sülün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak Kazak öğrencilere talep ettikleri konularda destek verilebileceğini ifade etti.

Toplantıya katılan öğrenciler, Başkonsolos Kanafeyev’in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Öğrenciler, Başkonsolos Kanafeyev’in kendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Toplantı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sülün’ün Başkonsolos Kanafeyev’e hediye takdim etmesiyle sona erdi.

Bu haber toplam 344 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.