CHP’Lİ CUMHUR UZUN ORTACA'DA SEÇİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Seçime sayılı günler kala çalışmalarına devam eden Avukat Cumhur Uzun, hafta sonunu Ortaca'da vatandaşlar ve esnafla bir araya gelerek geçirdi.

CHP’Lİ CUMHUR UZUN ORTACA'DA SEÇİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Seçime sayılı günler kala çalışmalarına devam eden Avukat Cumhur Uzun, hafta sonunu Ortaca'da vatandaşlar ve esnafla bir araya gelerek geçirdi. Uzun, “Gelin ülkemizin ikinci yüzyılını yine bir Kemal'le ve güçlü bir parlamentoyla taçlandıralım” dedi.

Programına Ortaca İlçe Başkanlığıyla birlikte kırsal mahallelerden başlayan Avukat Cumhur Uzun, burada tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Millet İttifakının, "Ortak Politikalar Mutabakat Metni" kapsamında hem üreticiye hem de tüketiciye nefes aldıracak olan tarım destek uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Ortaca’da Karaburun Mahallesi'nde gerçekleştirdiği bir halk toplantısında sorulan, "Vekilliğinizin çoğunu Muğla'dan mı yoksa Ankara'dan mı yöneterek geçireceksiniz?" sorusuna, ülkemizin geldiği mevcut durumun sebebinin, Ankara'da ortak akıl olmaksızın tek adam tarafından alınan kararlar olduğunu ve bu sorunun çözülebilmesinin ancak yine parlamento da belirlenen ortak aklın adem-i merkeziyetçilik ile yerel yönetimlerin güçlendirilerek çözüldüğü modeli benimsediğini belirtti.

Durum bu iken kendisinin Muğla'nın Milletvekili olmak üzere yola çıktığını vurgulayan Uzun, Ankara'da mecliste bulunması gereken günler dışında Muğla'ya gelerek yine vatandaşlarla bir arada olmak ödeviyle bu yolda ilerlediğini söyledi.

Av. Uzun, “Mevcut iktidarın yönetim süresi boyunca uyguladığı yanlış Politikalar ile arsa fiyatlarının fahiş artışı ve tarım faaliyetlerinde ki gelirin değersizleştirilmesinden dolayı yeni nesil için, tarıma elverişli alanları satmak bölgenin mevcut tarım kültürünü devam ettirmekten daha cazip hale geldi” diye konuştu.

Bulunduğu toplantılarda milletvekilliğinin, aynı avukatlıkta olduğu gibi vekillik ilişkisi barındırdığı söyleyen Uzun, “Sizin sesiniz olabilmek, daha iyi bir Türkiye olduğunu gösterebilmek için bu yoldayız” dedi.

Kurucu değerleri ile ancak güzel günlere erişilebileceğini söyleyen Avukat Cumhur Uzun, gerçekleştirdiği halk toplantılarında vatandaşlara, “Gelin ülkemizin ikinci yüzyılını yine bir Kemal'le ve güçlü bir parlamentoyla taçlandıralım” dedi.

Bu haber toplam 437 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.