BAŞKAN AYYILDIZ: “MÜZİK YASAĞI MUĞLA’DA DA KALDIRILSIN”

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, müzik yasağına ilişkin açıklama yaparak, Antalya’daki müzik yasağının kaldırılması kararının Muğla’da da uygulanması gerektiğini söyledi.

BAŞKAN AYYILDIZ: “MÜZİK YASAĞI MUĞLA’DA DA KALDIRILSIN”

Yaklaşık 3 sene önce yaşanan Covid-19 pandemisi gerekçesiyle Haziran 2021’den itibaren bar ve gece kulübü gibi yerlerde müzik yayını saat 00:00’da sona ereceği açıklanmış, İçişleri Bakanlığı tarafından 10 Mayıs 2022’de müzik yayın saati 01:00’e kadar uzatılmıştı.

Antalya’da müzik yasağının kaldırılmasının ardından Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız açıklama yaparak, Muğla’da da müzik yasağının kaldırılması gerektiğini söyledi.

“AFFEDİLMEYECEK”

Başkan Şükrü Ayyıldız yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Muğla ve İlçelerimizde 57 bin esnafımız, sanatkarımız, şoför esnafımız, araç sahibi şoför esnaflarımız, bir bu kadar da kira sahipleri, ev sahipleri turizmden ekmek yerken, ekmeğini kazanırken bunun yanında istihdam yaratan esnaf ve sanatkarlarımız, yanlarında çalışmak üzere ve çalışmakta olan on binlerce çalışanımızı da iş vermekteler. Muğla ve İlçelerimizde çalışan kalifiye veya kalifiye olmayan elemanların Türkiye’ye, Muğla’da kazanılan paralarını yaymaktalar. Eğer sizler, bizler susarsak görevimizi yapmazsak önce Allah nezdinde sonra işsiz kalan, para kazanamayan esnaf ve sanatkarlarımızın nezdinde affedilmeyeceklerdir.”

“GELİN BU BACASIZ SANAYİYE HEP BERABER EL ELE VEREREK KALKINDIRALIM”

“Tüm yetkilileri, iktidar ve muhalefetiyle siyasi parti gözetmeksizin gelin hep beraber bu müzik yayınının yasağının tamamen kaldırılmasını ve belediyelerin alacağı karara değil, devletimizin alacağı kararlara, konaklamada kalan kişileri de rahatsız etmeyecek şekilde bir yasa çıkarılması taraftarıyız. Eğer belediyeler de esnaf ve sanatkarımızın yanında yer alacak ise onlarında alacak olan kararlara katkıda bulunmalarını bizlerde canı gönülden istemekteyiz. Şu iyi bilinmelidir ki, ülkemize gelen Muğla’mıza ve ilçelerimize gelen turistlerden biz esnaf ve sanatkarlarımız, şoför esnaflarımız, araç sahibi esnaflarımız çalışırlarken döviz kazanacaklar ki ülkemize faydalı olalım. Ülkemizde işsizliği azaltalım. Gelin bu bacasız sanayiye hep beraber el ele vererek kalkındıralım.”

“ODALARIMIZIN OY HAKKI OLMASINA İMKAN VERİLMELİ”

“Belediyelerimizin alacağı herhangi bir karara müzik yasağı da dahil olmak üzere o ilimizdeki, o İlçemizdeki meslek grubuna göre Oda Başkanlarımızın, Şoförler Odası Başkanlarımızın ve Birliğimizin de görüşünün alınmasının doğru olduğunu, fikirlerinin alınmadan yetkililerimizin almış olduğu kararlar elbette ki yanlış olacak, yanlışa düşmeden önce elimizi hep beraber taşın altına koymamız gerektiğini düşünürken de gene devletimiz tarafından Meclis’e getirilerek 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşu Kanunumuzun içeriğine konarak mutlaka sivil toplum örgütlerinin Odalarımızın alınacak olan kararlarda çağrılmasının görüşlerinin alınmasının yasayla belirtilmesine, oy hakkı olmasına imkan verilmelidir.”

“ENFLASYON DÜŞMEDİĞİ SÜRECE YAPILAN ZAMLARIN HİÇBİR İŞE YARAMADIĞINI HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ”

“Asgari ücrete zam yapıldı. Çalışanlarımız haklarını alsınlar; biz bunlara karşı değiliz. Ancak, enflasyon düşmediği sürece yapılan ve yapılacak olan zamların hiçbir işe yaramadığını hep birlikte göreceğiz. Bize göre on binlerce kişiden, esnaf ve sanatkarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda enflasyonun düşmesi için asgari ücretin artışı değil, satılan ürünlerin fiyatlarının dengeli bir şekilde aşağıya çekilmesi için uğraşmamız lazım. Eğer bu enflasyon düşmediği sürece çalışanlarımıza ayda 50.000,00.-TL versek bile hiçbir işe yaramayacağını hep beraber görürüz. Gelin tüm siyasi partilerle beraber karar verecek merciye de devletimize de katkı verelim.”

“DAHA GENİŞ PERSPEKTİFTEN BAKILMASINI İSTİYORUZ”

“Bu enflasyon canavarını hep beraber yok edelim ki, bizler çalışanlarımızın sigortasını, işverenlerimizin Bağ-kur’unu, Devletimize olan borcumuzu, Devletimize olan vergi yükümlülüğümüzü yerine getirelim, primlerimizi ödeyebilelim. Gelin sayın yetkililer, bu müzik yasağının kaldırılması ile ilgili Türkiye’mize döviz girişini, Devletimizin güçlü hale getirmek için caba sarf edelim ve biran önce de müzik yasağının kaldırılmasını Muğla ve İlçeleri olarak 57 bin işvereni on binlerce çalışanı, on binlerce ev sahiplerini, dükkan sahiplerinin gelirlerini artıralım. Devletimize de desteğimizi güçlü bir şekilde görevlerimizi yerine getirmek için bu fırsatı esnaf ve sanatkarlarımıza verilmesi gerektiğini tekraren düşünmekteyiz. Antalya İlinde alınan bu müzik yasağının kaldırılması kararının getirilmesini, daha geniş perspektiften bakılmasını istemekteyiz.”

Bu haber toplam 448 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.