“Muğla ve Marmaris’i AK Parti almalı”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Geçtiğimiz günlerde 11. yılımızın Bakanlar Kurulu'nu gerçekleştirdik. Son 60 yıla bakarsanız, 11. yılına girmiş bir hükümet göremezsiniz" dedi.Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon...

“Muğla ve Marmaris’i AK Parti almalı”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Geçtiğimiz günlerde 11. yılımızın Bakanlar Kurulu'nu gerçekleştirdik. Son 60 yıla bakarsanız, 11. yılına girmiş bir hükümet göremezsiniz" dedi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Yerel ve Bölgesel Medya Buluşması" toplantısına katılmak için Marmaris'e gelen Bülent Arınç, AK Parti İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ziyarette partililere seslenen Arınç, AK Parti'nin 10 yıldan beri iktidarda olduğunu ve 11. yılına girdiğini söyledi.

Arınç, "Birkaç gün evvel yaptığımız Bakanlar Kurulu toplantısı da 11. yılımızın ilk toplantısıydı. Son 60 yıla bakarsanız 11. yılına girmiş bir hükümet göremezsiniz. Bizim başarımız buradan geliyor. Demokrat Parti hükümeti, zar zor 10 yıla yakın devam etti. Ama her seçimde oyunu azaltmak suretiyle. Sonunda darbe oldu. 60-70 ve 80'li yıllara gelinceye kadar üçlü, dörtlü, beşli koalisyon hükümetleri oldu. 65'te, 69'da Demirel tek başına iktidara geldi ama altıncı senede bitti, partisi bölündü parçalandı. Rahmetli Özal 83'te, 87'de iktidara geldi. Sonra partisi güç kaybetti ve o da gitti. Onun dışında başarısız, maalesef ekonomide Türkiye'yi geri götüren, toplumsal yapımızı ve barışımızı bozan dönemler geçirdik" diye konuştu.

İki mahalli seçim geçirdiklerine değinen Arınç, 2004'te yüzde 42 oy oranıyla bütün belediyelerin yüzde 65'ini kazandıklarını ifade etti. 2009 yılında yine bütün belediyelerin yaklaşık yüzde 65'ini kazandıklarına işaret eden Arınç, bu iki seçimde o zamanki büyükşehir belediyelerinin ilkinde 12'sini, ikinci seçimde ise 10'unu kazandıklarını vurguladı. Arınç, "Referandumlarda Ak Parti 'evet' dedi, millet 'evet' dedi, Marmaris 'hayır' dedi. Demek ki Türkiye'nin 'evet' dediğine Marmaris 'hayır' diyor. Gerisini Marmaris düşünsün. Türkiye'nin 'evet' dediğine neden 'hayır' derler insanın aklı almıyor ama Marmaris'in de bir bildiği vardır elbet" diye konuştu.

“Hiç kimse uçağa binmeyi hayal edemezdi”

Türkiye'de 41 tane havaalanı Muğla'da ise iki tane havaalanı olduğunu belirten Arınç, "Hiç kimse uçağa binmeyi hayal edemezdi. Eskiden uçağa binmek çok lüks bir olaydı. Şimdi ise her kesimin rahatlıkla seyahat edebildiği bir ulaşım türüdür. Yollarımız, havaalanlarımız çok güzel oldu. Enerjide güzel işler yaptık. Eskiden hizmet diye bir şey bilinmezdi bu ülkede. İktidarlar maalesef çıkarcılık, yolsuzluk gibi nedenlerle hizmet yapmaya engel olurdu. Biz kollarımızı sıvadık, işimize dört elle sarıldık ve sadece hizmet yaptık. Bunun sonucunda insanlar daha iyi sağlık hizmeti almaya başladı. Hastaneler birleşti. İki kişilik odalarda insan olduğumuzu hatırladık. Okullarımız çok güzelleşti, binlerce yeni derslik yaptık. 50-60 kişilik sınıflar 30 kişiye düştü. Yeni öğretmenler, yeni sıralar, yeni ders alet ve gereçleri, bedava çocuklarımızın önüne koyduğumuz ders kitapları ve yeni sistemle okullar çocuklarımız için iyi oldu. Yeni barajlar yaptık, tarıma destek verdik. Turizme yatırımlar yaptık. Turist sayısı 30 milyonu geçti."

“Muğla seçimlere büyükşehir olarak girecek”

13 ilin yeni büyükşehir olduğunu, bunlardan birisinin de Muğla olacağını anlatan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Muğla hak ettiği büyükşehir statüsüne kavuştu. Kanun çıktı, şuanda Cumhurbaşkanlığında, umarım ki oradan da çıkmak suretiyle kanunlaşacaktır ve Muğla önümüzdeki seçimlere büyükşehir belediyesi olarak girecektir. Bu AK Parti'nin Muğla için yapacağı çok hayırlı bir hizmet. Muhalefete yaranamıyoruz. CHP istemiyor. Halbuki CHP'liler bir taraftan arkalarına dönüp 'nasıl olsa Muğla'yı kazanacağız' diyorlar. Bu tarafa doğru dönüp 'nereden çıktı bu büyükşehir, ülke bölünüyor parçalanıyor' diyorlar. Çantada keklik olarak görüyorlar, hiç çantada keklik falan yok. Muğla büyükşehir olmakla, bütün şehir olmakla hizmetler daha da artacak. İnanıyorum ki çalışmak, gayret etmek suretiyle şu beraberliğimizi bütün Marmaris'e, Muğla'ya yaymak suretiyle önümüzdeki seçimlerde büyükşehir belediye başkanı da Marmaris Belediye Başkanı da AK Partili olacak."

Bu haber toplam 61 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.