Marmaris’te KOSGEB eğitimi

KOSGEB Muğla Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğinde kendi işini kurmak isteyenlere yönelik olarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”...

Marmaris’te KOSGEB eğitimi

KOSGEB Muğla Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğinde kendi işini kurmak isteyenlere yönelik olarak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” başladı.

19 Kasım - 29 Kasım tarihleri arasında Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığının Eğitim ve Hizmet Binasında başlayan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine 30 kişi kabul edildi. Eğitime Muğla KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Uygar Köse, Eğitici Nurhan Keleş ve Esnaf Odaları Birliği KOSGEB Temsilciliği yetkilisi İsmail Deveci’den oluşan komite katıldı. Girişimcilik Eğitiminin toplam 70 saat süreceği belirtildi. Kurstan mezun olan girişimcilere KOSGEB Muğla Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’nın yaptığı ikili anlaşma çerçevesinde ‘Girişimcilik Belgesi’ verilecek.

Eğitici Nurhan Keleş yaptığı açıklamada; “Belgelerini alan girişimcilerin 30 Bin TL’si geri ödemesiz 70 Bin TL’si geri ödemeli olmak kaydıyla toplam 100 Bin TL devletten yardım alacaklar” dedi. Keleş, Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracakları işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla verilen kredinin öneminin altını çizdi.

Keleş, planı kabul edilen girişimcilere, işletme kuruluş giderleri için 3 Bin TL’ye kadar, kuruluş dönemi makine teçhizat ve ofis donanımı giderleri için 15 Bin TL’ye kadar ve elektrik, su kira, internet-telefon, işçi vb. aylık işletme giderleri için 12 Bin TL’ye kadar geri ödemesiz destek verileceğini ifade ederken, destek oranının yüzde 60 kadın ve engelli girişimciler için ise yüzde 70 olduğunu, işyerine sabit yatırım kapsamında makine teçhizat almak isteyen girişimcilere de 0 faiz 70 Bin TL’ye kadar geri ödemeli destek verilebileceğini söyledi.

Bu haber toplam 84 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.