Marmaris Belediyesinde Toplu sözleşme

Marmaris Belediyesi, Tüm Bel-Sen'e üye memurlarla toplu sözleşme imzaladı.Törende, toplu sözleşme metnine Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve Tüm Bel Sen Başkanı Vicdan Baykara ile birlikte Sendikanın Genel Hukuk ve Sözleşme...

Marmaris Belediyesinde Toplu sözleşme

Marmaris Belediyesi, Tüm Bel-Sen'e üye memurlarla toplu sözleşme imzaladı.

Törende, toplu sözleşme metnine Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve Tüm Bel Sen Başkanı Vicdan Baykara ile birlikte Sendikanın Genel Hukuk ve Sözleşme Sekreteri Doğan Altun, Şube Başkanı Salih Tufan, Şube Hukuk ve Sözleşme Sekreteri Pembegül Yıldız ve İş Yeri Temsilcisi Atlım Şener imzaladı. İmzalanan sözleşme ile birlikte belediyede memur olarak çalışanlara verilecek sosyal denge tazminatı da imza altına alınmış oldu.

İmza töreninde konuşan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, "Yaptığımız iş kamu işi. Marmaris Belediyesi olarak tüm memur arkadaşlarımızla iyi bir koordinasyonumuz var. Tüm arkadaşlarımızın elinden gelen gayreti gösterdiğini söyleyebilirim. Bu toplu sözleşme ile memur arkadaşlarımıza karınca kararınca bir katkıda bulunduysak ne mutlu bize. Verdiğiniz emekler için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Tüm Bel Sen Başkanı Vicdan Baykara ise , " Bu toplu sözleşme sadece memur arkadaşlarımızın alacağı meblağ bakımından olduğu kadar bu toplu sözleşme çok uzun yıllar verilen emekle gerçekleşti. 1990 yılında sendikalarımızı kurduğumuz zaman sendikaya üye olmazsınız diyenlerle karşılaştık ve toplu sözleşmeler imzaladık. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığımız toplu sözleşmeyi uluslararası hukuka taşıdık ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nden sadece Türkiye'yi bağlayan değil 47 ülkeyi bağlayan karar verdi. Bugün diğer sendikalarda toplu sözleşme imzalayabiliyorsa bunun altında Tüm Bel Sen'in imzası vardır. Ben bu arada Marmaris Belediye Başkanımıza bize karşı gösterdiği nezaket için tekrar teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bu haber toplam 98 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.