Kocadon, köyleri geziyor

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, düzenlenen yeni yasa kapsamında Bodrum Belediyesi’nin sorumluluk alanına giren köyleri ziyaret etmeye devam ediyor.Daha önce Armutçuk, Yukarı Mazı ve Aşağı Mazı Köylerini ziyaret eden...

Kocadon, köyleri geziyor

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, düzenlenen yeni yasa kapsamında Bodrum Belediyesi’nin sorumluluk alanına giren köyleri ziyaret etmeye devam ediyor.

Daha önce Armutçuk, Yukarı Mazı ve Aşağı Mazı Köylerini ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon 23 Şubat 2013 Cumartesi günü Kemer ve Tepecik Köylerini ziyaret etti.

Ziyaret programı çerçevesinde önce Kemer Köyüne uğrayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman, meclis üyeleri Vedat Bozbey, Hüseyin Yıldızhan ve beraberindeki heyet Kemer Köyü muhtarı Hasan Ünlü ve köy halkıyla buluştu. Köy kahvesinde gerçekleşen buluşmada Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yeni yasayla Kemer Köyü’nün sorumluluğunun Bodrum’a geçtiğini ve bundan böyle Bodrum Belediyesi’nin Kemer Köyü halkına daha da rahatlıkla hizmet getireceğini aktardı. Kemer Köyü Muhtarı Hasan Ünlü ve köy halkının sorunlarını dinleyen ve konuşulanları tek tek not aldıran Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon alınan notların uygulanması için gerekli talimatların verileceğini söyledi. Erkeklerin yanı sıra bayanların da katıldığı toplantıda katılımcılar kendilerini ziyarete gelen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'a teşekkür etti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve beraberindeki heyet daha sonra Tepecik Köyüne geçtiler. Burada büyük bir sevgi gösterisiyle karşılanan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ziyaret amacını aktardıktan sonra şunları söyledi; “Yeni yasayla belde belediyeler kapanıyor, tek belediye Bodrum Belediyesi kalıyor. Ben sizin de belediye başkanınızım. Sizlerin yanınızda olduğumuzu, size her türlü desteğe hazır olduğumuzu söylemek için sizleri ziyaret ediyoruz. Geçen günlerde başlattığımız köy ziyaretleri devam etmekte; bugün de sizlerin arasındayım. Mehmet Kocadon ve ekibi sizlere hizmet etmeye devam edecek. Köyün ne ihtiyacı varsa bizlere söyleyin, biz de elimizden ne geliyorsa yapacağız. Ayrıca sizler ve diğer köylerdeki vatandaşlarımız Bodrum Belediyesi'nin tüm imkanlarından yararlanabilirler. Örneğin belediyemizin engelli taşıma ve diğer sağlık araçlarıyla sizlerin evlerinize kadar gelebiliriz. Buraya getirdiğimiz afişlerdeki telefon numaralarından bizlere 24 saat ulaşabilirsiniz. Biz sizlerin her sorununuzu dinlemeye ve çözmeye hazırız. Sağlığın yanı sıra benim çok önem verdiğim bir diğer konu başlığı eğitimdir. Çocuklarımızın eğitimleri ne kadar düzenli olursa çocuklarımız da bir o kadar başarılı olurlar. Eğitim ve öğretimdeki sıkıntıları da birlikte aşacağız. Yeter ki siz sıkıntılarınızı ve gördüğünüz eksiklikleri muhtarım aracıyla iletebilir ya da bana gelip söyleyebilirsiniz. Uzaktayız unutulduk demeyin. Sakın aklınızdan başkana ulaşmak zordur diye bir şey geçmesin. Başkanlık makamı herkese açıktır. Ben de sizin içinizden geldim, sizlere yabancı değilim. Benim yanıma istediğiniz zaman gelip çayımızı kahvemizi içer sohbetimizi ederiz. Mahallemizin eksikliklerini elbirliği ile tamamlayacağız. Artık biz bir bütünüz” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı olarak kendilerine teşekkür borcu olduğunu belirten Mehmet Kocadon, şöyle devam etti; “Ben buraya sizlere teşekkür etmeye geldim. Halkın seçimiyle göreve gelen Bodrum Belediye Başkanı olarak zor bir süreçten geçirildim. Bu zor süreçte sizler arkamda dimdik durdunuz, Muğla yollarında beni ziyaret etmek için gittiniz geldiniz, destek mektuplarınızla hep yanımdaydınız. Onun için sizlere teşekkür ederim. Sizlere vefa borcum var ve bende bu vefa borcumu sizler için çalışarak sizlere ödemek istiyorum. Ne probleminiz, derdiniz, sıkıntınız varsa bana gelebilirsiniz; sizin içinizden gelen sizleri çok iyi tanıyan bir belediye başkanınız var”

Bu haber toplam 90 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.