Son güncellenme :31.10.2018 10:49

Anasayfa > Yazarlar > KIRÇİÇEKLERİ SOLMADAN…

31.10.2018 Çar, 10:49

KIRÇİÇEKLERİ SOLMADAN… - İlker Cömert

KIRÇİÇEKLERİ SOLMADAN…

Koskoca 48’in iki tane Süper Lig takımı var ikisi de Bodrum’da.. Türkiye’de bilmem 2 Süper Lig takımı olan başka ilçemiz var mı? Zaten bu iki takımı da kaybedersek bir daha da zor görür bu il Süper Ligi. Özellikle Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Liginde mücadele etmek oralara yükselmek kolay değil.
Cumhurbaşkanımızın talimatı ile bilmem hangi seçimde Ak Parti tarafından Milletvekili belirlemek için STK(Sivil Toplum Örgütleri) ların oyları alınmıştı. Beni mesela 2-3 kişi arayıp “oyunu bana ver” demişti. Bilmem oradan çıkan sonuçlar dikkate alındımı ama fikir 10 numaraydı. Bu sistemin aslında tüm partiler tarafından uygulanması lazım. Mesela CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Atatürk Spor Salonu’nda bir Sandık koyup, tüm STK ların tüm spor kulüplerinin oyları ile bir Büyükşehir Belediye Başkanı belirlerse, Belediyelerin kapsına yardım diye gidip nasihat alıp dönme dönemi de sona erer. Gerçi spora destek veren Belediye Başkanlarımız yok değil. Ama hani deve de kulak. Ayrıca verilen destekler de “Deve de kulak.” Antalya Büyükşehir Belediyesi 10 tane otobüs almış. Antalya Okul Sporları diye giydirmiş. Her deplasmana giden okula ücretsiz tahsis ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesinin ÖDÜLLÜ!! Ulaştırma Dairesinin elinde sık sık reklamı yapılan; “Efendim şu kadar aracı filomuza kattık”. “Bu kadar araç bilmem ne yaptık” gibi haberleri, reklamları hatırladıkça, aslında bunun çok zor olmadığını da düşünüyorum. Neyse buraya çok girip konuyu daha fazla dağıtmayalım. Maalesef hafta sonu mesaimiz sıkıntılı geçti. Türk Basketbol tarihinde Muğla’nın tek Kadın Süper Lig Takımı Bodrum Kırçiçekleri geçen sene ki şaşalı görüntüsünden uzak resmen can çekişiyor. Lige girmesi son anda kesinleşen ve Başkan Yiğit Özmen’in kişisel gayretleri ile bulduğu ufak tefek katkılarla( En azından Süper Lig için Ufak olan) bir şeyler yapılmaya çalışılıyor. Bu takıma muhakkak ana bir sponsor bulma konusunda yardımcı olmalıyız.
Kırçiçekleri, Süper Lig’de ve tüm 48’in değeri. Ayrıca bizim çocuklarımız, bizim evlatlarımız, alttan gelen sporcular oynasın, bunların içinde Bodrumlu var mı? Muğla lı var mı? Diye bir boktan anlamayıp ta ahkam kesen insanlara takılırsan işler daha da zor. Burası Süper Lig Burası Profosyonel Lig. Elbette ki Alt yapılar çok önemli güçlü alt yapı çok önemli. Süper lİg, 1.Lig, 2.Lig takımlarının muhakkak bir alt yapısı olmalı. Ama sen o alt yapı da ki çocuklara, örnek teşkil edecek, hayallerini süsleyecek, bir gün bende oynarım mı acaba” dedirtecek üst yapıyı da oluşturmalısın. Böyle liglerde Alt yapıdan 2 çocuğu Üste çıkartabilirsen işte bu muhteşem bir başarı. Burası İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir değil ki. Çocuk sayısı belli. Spor yapan çocuk genç sayısı belli. Salon sayısı belli. Sponsor desteği belli. İmkan belli o belli bu belli. Yani bilmeyenlere söyleyeyim öyle altta 10 tane sporcu yetiştirip Süper Lig’de oynayan takım henüz tarihte görülmedi. Bunu yapsa Efes yapardı. Fenerbahçe yapardı. Bodrum Kırçiçekleri Sezonun başında Antrenör değişikliğine gitti. Hakan Yörükoğlu müthiş bir insan ve müthiş bir antrenör. Fakat takımın büyük bir oyuncu açığı olduğu ortada. Geçen seneden hatırlarsınız bu lige çıkmak o kadar kolay değil. Sadece spor aşığı Bodrum Belediye Başkanı Kocadon’un desteği ile bu lig de yürümek çok kolay değil. Takımımıza Türkiye geneli önemli bir isim sponsoru lazım. Bu takımı da kaybetmeden ben Bodrum gibi Uluslararası Turizm merkezinin takıma sahip çıkacağına inanıyorum. Ayrıca Muğla Valiliğimizinde muhakkak mali olarak bir destekte bulunması şart. Sayın Valimiz’de sporu seven bir Vali olarak daha önce takımlarımıza ciddi maddi yardımlarda bulundu. Bir Kadın olarak ilimizin Kadın Basketbol Takımının yanında olması bir çok sorunu çözecektir. Bununla beraber, Basketbolu çok seven büyük önem veren, hatta Minik takım antrenmanını bile ziyaret edip sporcularla tek tek ilgilenen bir Gençlik ve Spor İl Müdürümüz var. Bu işle bu kadar ilgili bu kadar seven bürokratlara bu işi seven siyasetçilerin, STK başkanlarının eklenmesi ile her şey yoluna girecektir. Yanı başımızda Aydın , yanı başımızda Denizli bu işi başarıyorsa sanırım bizde başarabiliriz.
Sonuç şu dur ki,
Kırçiçekleri solmadan muhakkak destek olmalıyız. Geçen sezon şampiyonluk yolunda emin adımlarla yürüyen güçlü Kırçiçeklerini elleri ağrıyana kadar alkışlayanlar, Sosyal Medya paylaşımı ile göklere çıkaranlar ne acıdır ki bu dönem ortada yoklar. Takım başarılı iken güçlü iken, favoriyken, gündemdeyken yanında olmak kolay, şampiyonluk kutlamalarında boy boy fotolar çektirmek kolay. Asıl şimdi Yiğit Özmen ve takımının yanında olmak lazım.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.