Karabağlar Yaylasına içme suyu

Muğla Belediyesi tarafından Karabağlar Yaylası sakinlerinin içme suyu taleplerinin karşılanması için 28 Nisan’da içme suyu projesi yapım ihalesine çıkacak.2007 yılında Karabağlar Yaylasındaki içme suyu taleplerinin karşılanması...

Karabağlar Yaylasına içme suyu

Muğla Belediyesi tarafından Karabağlar Yaylası sakinlerinin içme suyu taleplerinin karşılanması için 28 Nisan’da içme suyu projesi yapım ihalesine çıkacak.

2007 yılında Karabağlar Yaylasındaki içme suyu taleplerinin karşılanması için İller Bankası ile ön görüşme yapılırken, bölgenin gölleme sahası olması ve mülkiyet problemlerinin çözümünün uzun süreceği gerekçesi ile taslak proje askıya alınmıştı. 2011 yılında İller Bankası hibe proje yapımı, Karabağlar Yaylası’ndaki kısmi bir projenin yapılabileceği öngörüsüyle tekrar proje harekete geçirilirken, müracaatlar yapılmış, proje ön onayı sonrası 3 Ocak 2012 tarih ve 15 sayılı Belediye Meclis kararı ile yüzde 75 hibe, yüzde 25 öz kaynak ile ödemeli karar alınarak proje yapım onayı verilmişti.

Muğla Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “İller Bankası bir takım saha ve ön çalışmalarını tamamlayıp 28 Nisan 2013 tarihinde proje yapım ihalesine çıkacak, bölgede projenin ne kapsamda yapılabileceği proje tamamlandığında ortaya çıkacaktır. Karabağlar Yaylası içme suyu projesi sonuçlandıktan sonra, teknik olarak yapılıp yapılamayacağı, kamulaştırma irtifak tesisi gibi hususlar ile yaylanın trafiği, abone şube yollarının nasıl düzenleneceği hususları daha sonra değerlendirilecek” denildi.

Bu haber toplam 82 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.