Son güncellenme :11.03.2020 13:31

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > KADINLARIN DEĞERiNi ANLAMAK….!!

11.03.2020 Çar, 13:31

Kısa bir süre önce yeryüzünde yaşayan tüm kadınlar…Kendileri için büyük önem taşıyan çok özel bir günü kutladılar.. Hembüyük çoşku,hem de büyük bir mutluluk seliyleo gün bir başkalardı.. 8 Mart Dünya emekçikadınlar gününden bahsediyorum..Bu güzel gün Birleşmiş Milletler tarafindan tanımlanmış olup her yıl 8 Mart ‘ta kutlanan uluslararası birgündür.. Insan hakları temelinde kadınlarınsosyal bilincinin gelişmesine,ekonomik vesosyal basarilarininda kutlamasıyla bugün özelleştirilmiştir..Yeryuzunun hangi kıtasındaveya ülkesinde olursa olsun bugün tüm kadınlar icin farklı statülerde kutlanır olmuştur.. Ulkemizde1975 yılı ve onu izleyen yıllardan bu yana daha yaygın bir şekilde kutlanmaya başlanan bu anlamlı gün kapalı mekanlardançıkıp,her yere dağılmış vaziyette kutlanmayabaşlandı..

Bu özel günün kentimizdeki değeriise Muğla Veteriner Hekimleri odasının önderliğinde yaklaşık 6 yılı aşkın bir süredir çeşitli etkinliklerle kutlanıyor olmasıydi…..Bu yıl Oda başkanı Sn.Serkan ALPOZEN in yineyeni bir 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Muğlave hinterlandinda bulunan 358 üyeli VeterinerHekimlerin 73 kişisinin Kadın olmasıyla bu yilbu özel günde DR.Serkan KARAISMAILOGLU tarafindan yazılmış bir kitabın bu anlamlı günde kadın üyelere hediyeedilmesiydi..Bu amacla yazarın PIA-MATERisimli Noro-Roman’inin Sn.Karaismailoglu’nunkişisel duygularını içeren cümlesiyle romanınıimzalayarak kitabını okurlarına ulastirmasiydi.. Kısa bir süre inceleme olanağı bulduğum romanın bir hayli ilginç olacağı düşüncesindeyim..Ilk fırsatta bu romandan satın alıp okuyacağım..73 Kadın Veteriner Hekiminde oldukça şanslı oldukları inancındayım..Muğla Veteriner Hekimleri odasıbu anlamlı hediye ile hazırlattığı kitap ayracını da üyelerine ulaştırmış oldu..Ayrıca özel günlerin değerinin üyelerince hissedilmesi içinbu veya buna benzer günlerin sürekliliğinindevamı konusunda da hayli kararlı olduklarınaşahit oldum..

Pia-Mater farklı bi roman…..Sinirbilimsel gerceklerin belli bir kurgu ve hayalikarakterler eşliğinde okuyucularına sunulan buromanın ilginc olacağı gerçeğinden yola cikarak,büyük bir beğeniyle takip edileceğikararliligindayim..Kitapların öğretici niteliğininbizlere kazandırdığı ivmeyi bu romanla daperçinleyeceğiz..

Özel bir günde farklı bir hediye..8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününüzü bende şahsım adına kutluyorum..Kadınlar insanlığın devamı için olmazsa olmazdır.. en büyük dertlerin dertlisi,en büyük mutluluklarınardındaki kahramandır..

Yüreğinizdeki sınırsız sevgi ve sabır için teşekkürler..
Kim ne derse desin……
KADINLAR BiR ÇiCEKTiR..

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.