Son güncellenme :10.12.2019 15:22

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > KADER Mi? DEMEK LAZIM… YOKSA.!

10.12.2019 Sal, 15:22

Kader mi?Ihmalkarlik mi?diyedizelerime başladım..Çünkü oldum olası ya herşeyi kadere bağlayan bir yapıya sahibiz;ya da ihmalkariz..Bu iki ikilemden kendimizi bir türlü soyutlayamadık.Konu hiç önemli değil,hemen her olması gereken işte böyle…..Zatenonun kaderi öyleydi..!Onlarda bu konuda neihmalkarlık yapmislar canım..!Gibi söylemlerlehep boş oturur,boş konuşuruz.. Ben kendimi bildim bileli bu düşünce hep böyle cereyan etti.Değişime uğraması konusunda hiç bir hareketolmadı veya böyle bir girişim yok diyebilirim..

Konu yüzyılın kangrene dönmüşhali Trafikten bahsetmek istiyorum bugün.. Yıllardan bu yana olduğu gibi gündemdekiyerini hiç terketmeden duran trafik keşmekeşinin adına yaraşır biçimde hiç hız kesmeden yoluna devam eden kargasasi bizişaşırtmayacak boyutlarda sürüyor..Ülkegenelinde ulusal basında gerek gazetelerde,gerekse tv’lerdeki yazilanveya genelleştirilmişhaberlere her zaman rastlarız..Kentimizde defarklı olmaksızın yerel basında bu tür haberleringün be gün sahifelerde yer aldığını görürüz.. Ister bilgisizlik deyin,ister kuralsizlik..Her ikisinin bittiği yerde mutlaka acı vardır.. Ustelikne acı veya acılar.. Evet sonucta “Ateş düştüğüyeri yakar”ama o acının şöyle derinden düşündüğünüzde ne kahredici boyutta olduğunu anlarsınız..

Çok değil,bundan üç gün önceolmadık yerde,olmadık bir ağır vasita(hafriyatkamyonu)arac küçük bir kız cocugunun ciddibir dikkatsizlik sonucu;Bu cümleyi üzülerekyazıyorum.. Bir ayağının yok olmasına sebepoldu..Kaza yerinin o anda anacik,babacik günügibi olması o küçük kızcağızın bir daha sağlığınıgeri getirmeyecek..Pazar alışverişinden evinedonen annemi,yoksa yol tek yön olduğu içinsağa mecburi dönüşün olduğu…Üstelik ağırvasıtaların(Otobüs,kamyon) çok zor manevra kabiliyetiyle hareket ettikleri..Ve pazaryerikurulduğu için böylesine kalabalık bir caddedeşap ve saman birbirine karışmiscasina butonajli araçların pazar yeri güzergahını kullanmaları büyük talihsizlik ve ihmalkarliktir.Olusan bir vukuat sonrası önlemi olmasın amasadece bu araclar pazar günü bu hattıkullanmasınlar.. Çünkü bu araçlar çok yüksekolduğu için.. Bu tür araçlarda KÖR NOKTA ;görüş acısını yok ettiği için görülmesi gerekenheryer yok oluyor..Bünün onlemini bu hattıpazar günleri ağır vasıta trafiğine kapatarakçözümleyebiliriz.. Bu düşüncemi bireyselçabalarımla gerçeğe dönüştürmeyi planlıyorum.En kısa sürede bu konuyu bizzat Trafik şubeMüdürüyle de paylasacagim..Tabii MenteseBelediyesinin bu konuda yapacağı çalışmaları da takip edeceğiz..

Her zaman Mugla’da yapilantüm kayda değer işler yoluna girdiğinde sorunsuz sürmüştür.. Eksik olan herşeyinÖnemli olduğuna vurguyla;halledilmesi gerekenişlerimizi çözüme kavuşturalım.. Bilirsinizçaresiz olan sadece ölümdür.. O halde haydikolları sıvamaya devam..!

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.