İlk Bağımsız Denetçiler

Haber MerkeziMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Kamu Gözetimi, Muhasebe Ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesince hayata geçirilen Muğla’da "Bağımsız Denetçi Eğitim Programı"nın...

İlk Bağımsız Denetçiler

Haber Merkezi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Kamu Gözetimi, Muhasebe Ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesince hayata geçirilen Muğla’da "Bağımsız Denetçi Eğitim Programı"nın ilk etabı Marmaris'te başarıyla tamamlandı.

Yrd. Doç Dr. Eymen Gürel’in vermiş olduğu “Denetim” dersinin ardından, Doç Dr. Yavuz Çiftci tarafından verilen “Muhasebe Standartları” dersi ile birlikte; Sakarya Üniversitesi'yle yapılan protokol kapsamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilen “Kurumsal Yönetim İlkeleri, Finansal Yönetim ve Sermaye Piyasası, Bankacılık, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Mevzuatı” derslerini de içeren dört haftalık eğitim maratonu, 25 Ağustos 2013 Pazar günü sona erdi.

KGK gözetiminde gerçekleştirilen eğitimin sonunda adaylar sertifika almaya hak kazandı. Yeminli Mali Müşavirler (YMM) ve 15 yıllık mesleki tecrübeye sahip fakülte mezunu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerin (SMMM), Bağımsız Denetçi olarak yetkilendirilmesine yönelik geçiş dönemi eğitimleri ise 23 Ağustos'ta Fethiye’de başlayan yeni programla devam ediyor. Eylül ayı içerisinde aynı anda üç merkezde (Fethiye, Muğla, Bodrum) eğitim programı başlatarak meslek mensuplarına yönelik önemli bir hizmeti daha hayata geçiren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bu eğitim programı için başvuracak adayların www.kgk.mu.edu.tr internet sitesine girerek kayıt yaptırmaları ve gerekli belgeleri yüklemeleri gerekiyor.

Bu haber toplam 63 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.