İçmeler MYO sınava göre öğrenci alacak

2012-2013 Eğitim öğretim yılında ek kontenjanla öğrenci alarak eğitim-öğretime başlayan İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu bu yıl ilk olarak üniversite sınav sonucunda göre öğrenci alacak.Geçtiğimiz yıl yeni açılmasına...

İçmeler MYO sınava göre öğrenci alacak

2012-2013 Eğitim öğretim yılında ek kontenjanla öğrenci alarak eğitim-öğretime başlayan İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu bu yıl ilk olarak üniversite sınav sonucunda göre öğrenci alacak.

Geçtiğimiz yıl yeni açılmasına rağmen çok başarılı bir yıl geçiren İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık dalında da 15 madalya ve üç kupa ile rekor kırmıştı. İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu'nda Programlar bu yıl Aşçılık 366.50 puanla, Turizm Rehberliği: 297.36 puanla, Turizm Animasyonu: 238.25 puanla öğrenci aldı.

İçmeler Turizm Meslek yüksekokulundaki Programlar Türkiye’de bulunan birçok devlet üniversitesindeki eş değer programları ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesindeki diğer 2 yıllık Yüksekokullardaki Programları geride bıraktı. Turizm Rehberliği ve Turizm Animasyonu Programı Türkiye genelinde 3. sıraya, Aşçılık Programı ise 5. sıraya yerleşti.

İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Zekeriya Bingöl, geçen yıl ilk yılları olmasına ve birçok zorlukla ders yapmalarına rağmen başarılı çalışmalar yaptıklarını, Yüksekokulun öğretim elemanından, memuruna, hizmetlisinden, güvenliğine çok çalıştıklarını ve bunun ödülünde aldıklarını belirtirken tüm çalışanlarına ve öğrencilerine teşekkür etti.

Ayrıca Türkiye genelindeki devlet üniversitelerine göre üst sıralarda yer almaları ve her programın tam tamına tercih görmüş olmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Bingöl, Meslek Yüksekokulunu tercih etmiş olan öğrencilerin pişman olmayacaklarını, Türkiye’nin gözbebeği bir şehri olan Marmaris-İçmelerde eğitim göreceklerini ve İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulunda okumanın bir ayrıcalık olduğunu belirtirken Meslek Yüksekokulunu tercih etmiş olan öğrencilere teşekkür etti.

Bingöl, "geçen yıl ek kontenjanla gelen 111 öğrenciyle eğitim hayatına merhaba diyen İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu bu yıl tam tamına 256 öğrenci tarafından tercih görmüştür. Bu yıl İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu 367 öğrenci ders görecektir. İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu , Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tüm 2 yıllık bölümlerini geride bırakarak  ilk 5'e yerleşti; sırasıyla Aşçılık: 366,50 - Rehberlik: 297,36 - Turizm animasyonu: 238,25 puanla öğrenci aldı. Ayrıca tüm Türkiye'de ilk senesi olmasına rağmen Aşçılık Programları içinde , devlet üniversiteleri arasında ise 5. sırada. Rehberlik Programları içinde , devlet üniversiteleri arasında ise 3. sırada. Animasyon Programları içinde , devlet üniversiteleri arasında ise 3. sırada. Bize tercihlerine yazan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Kazanıp aramıza katılan arkadaşlarımızı hoş geldiniz diyerek, başarılar diliyoruz" dedi.

Bu haber toplam 332 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.