Muğla Haber Gazetesi

“Hükümetimiz kıyaları sadece halkımıza peşkeş çeker”

“Hükümetimiz kıyaları sadece halkımıza peşkeş çeker”
24 Haziran 2014 - 11:22

AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, hükümetin Muğla’nın sahil şeridinde “Kıyılar talan edilecek, peşkeş çekilecek” iddila ve görüşlerinin kara propaganda olduğunu ileri sürerek, “ Son günlerde MUÇEV üzerinden partimizi yıpratma gayretlerini üzüntü ile takip ediyoruz. Muğla’da büyük yatırım ve hizmetlere imza atan partimiz kıyıları eğer peşkeş (!) çekecekse sadece ve sadece halkımıza peşkeş(!)  çeker” dedi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, son dönemlerde önceki dönemde MELSA tarafından işletilen sahil dinlenme ve günübirlik tesislerinin iktidar tarafından talan edileceği ve peşkeş çekileceği

AK Parti’nin felsefesinde maddi çıkarı için partiyi bir araç gibi görmenin olmadığını belirten Öztürk, “AK Partinin her bir neferi siyaseti ahlakla, erdemle, edep ve nezaketle yapmaya gayret gösterir.AK Parti bir “çıkar” birlikteliğine değil, bir “değer” birlikteliğine dayanıyor. Dava şuuru, hizmet aşkı, gönül kazanma gayreti, medeniyet ufku AK Partililerin siyaset yapma amacını da, tarz ve yöntemini de belirlemektedir.

AK Parti milyonlarca üyesi olan büyük bir kitle partisidir. Hayatın olağan akışı içinde partimizde  farklı amaçlarda olanlar, yanlış yapanlar, kişisel hesap güdenler elbette olabilir. Ancak AK Parti gibi değer yüklü bir siyasi harekette kişisellik, hesapçılık, çıkarcılık  yer bulamaz. Bu değerlerle dolu bünye, bu tür insanları asla içinde barındırmaz.”dedi.

“Kara propaganda yapılıyor”

Muğla’nın sahil şeridinde bulunan ve önceki dönemde MELSA tarafından işletilen günübirlik tesislerin talan edileceği iddiaları ve dedikodularının şehir efsanesi ve partisini yıpratmaya yönelik kara propaganda olduğunu söyleyen  Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:  “Yıllardır ilimizde ve yakın illerin  kıyısal bölgelerinde “kara  propaganda”  olarak partimiz aleyhine sürdürülen “sahiller talan edilecek odaklı  şehir efsaneleri” bugünlerde karanlık dehlizlere saklanmış,  kirli emelleri olan ve halkın yararından çok  kendi  kirli siyasi ve ekonomik  çıkarlarını  gözeten   yapılar tarafından  kentin  gündemine mal edilmeye çalışılmaktadır.

Güzel Muğla’mızın  güzel insanlarının   yaşam kalitesi adına çok büyük yatırım ve hizmetlere imza atan hükümetimiz , kıyıları  eğer peşkeş(!) çekecekse ; sadece ve sadece  halkımıza peşkeş(!) çeker.

Biz halkımızın lehine olmayan hiçbir kararın altına imza atmaz ve arkasında olmayız. Teşkilatımda hiç bir kimse yasal ve ahlaki olmayan iş yapamaz ve   kendi  menfaatlerine hizmet edemez. Buna yeltenenler olduğu an bizim davamızın bünyesinde olamaz.

Çevre  Şehircilik  Bakanlığı ve Valiliğimizce  kıyısal değerlerimizi korumak ve bu değerleri  ulusal ve uluslararası  mecrada  daha üst turizm algısına dönüştürmek amacı ile kurulmuş olan MUÇEV üstünden “günübirlik turizm merkezleri” ile ilgili  “dedikodu “ odaklı partimizi yıpratma gayretlerini son günlerde üzülerek  izliyoruz.

Açık, şeffaf ve yönetişim odaklı  olarak,  kamu kurumlarımızca  yürütülen bu çalışmaları özen ve dikkatle  siyasi ahlak ilkelerini gözeterek  halkımız adına dikkatle takip etmekteyiz. Yukarıda belirttiğim karanlık dehlizlerdeki  çıkar odaklarının  “çözüm ortaklarını” da çok iyi tanıyoruz. Tüm bu kirli odakları da dikkat ve özenle izlemekteyiz.  Biz,Ak Parti İktidarı olarak,iktidarda olduğumuz sürece hiçbir karanlık odak, halkın  çıkarlarını kendi çıkarlarına alet edemez. Muğla halkı ile gönül bağımızı ve birlikteliğimizi kimse bozamaz. “

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha