Son güncellenme :22.11.2019 11:17

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > HER KOŞESİ AYRI GÜZEL…..! (2)

22.11.2019 Cum, 11:17

Geçen hafta(16/Kasım/2019)güzel Muğla’dan keyifle bahsettim. Yine bugün bahsimize kaldığım yerden devam ediyorum..
Hoş Güzel Muğla’yı anlatmaya sahifeler yetmez ama fırsat buldukça yazıp, çizeceğim.
Çünkü Muğla’yı çok seviyorum. En son Dalyandaki iz tuzu kanal/deniz bağlantısında kalmıştık..
Essiz doğanın sizi esir aldığı bu olağan üstü destinasyonda yayla, mağara, akarsu gibi yerleri sorarsanız onlarla da karşı karşıya kalma olasılığınız çok fazla. Kıssadan hisse ..Ne ararsanız var. Yaylalara genelde çıkılır ama Muğla’da KARABAĞLAR yaylasına inilir. Böyle bir yayla işte.. Her haliklarda görülmeye değer.. Ağaçların birbirleriyle sarmaş dolaş olmuş hallerinin oluşturduğu yoldan ilerlerken O güzellik karşısında hayret dolu yüz ifadeniz ne kadar etki altında kaldığınızın resmidir. Ayrıca dinlenmek, mola vermek istediğinizde yeme ve içme ihtiyacınızı giderecek kahvehaneler ve lokantalar var… Peki yayla sakinlerinin evlerine ne demeli..Il merkezinin yanıbaşında,görülmeye değer…. Ayrıca Muğla’nın çıkılan yaylaları da var… Uçmak mı istiyorsunuz? Gelin Babadağ’dan, Altepe’den
Akartepe’den üçün, uçabildiğiniz kadar.. Eğlence isteyenleriniz olursa, sabahlara kadar başta Bodrum ve Marmaris’in Eğlence mekanları size unutulmaz anlar yaşatır Hanları,hamamları,yat turları, otantik sokakları, her tür alışveriş merkezi, deniz ve havalimanları herkese ve her keseye uygun pansiyon, apart otel, butik otel,motel,tatil köyleriyle ve lokanta, restaurantlariyla,kiyi kesiminde denize girecek sahilleriyle Muğla/hinterlandıyla birlikte yerli ve yabancı turistlere inanılmaz tatil yapma imkanı sunan Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip tek kenti olmasının keyfine doyulmaz doğrusu..
Hani ne derler? Eğriye tam doğru. Kartpostalda göreceğiniz o muhteşem güzellikleri göz göre
görmenin keyfine doyulmaz… Saymakla bitmeyecek bu doğa harikasının en ender şehri
tabii ki MUGLA’dir..Aydından,Antalyaya kadar.. İster karadan, ister denizden, ister
havadan geleceğiniz Turizmin beşiği MUĞLA çok güzel, her şeyiyle ilgi çekici kentlerden biri
olmasının gururunu daima yaşayacaktır. Muğla’yı anlatmaya sahifeler yetmez..Iyisi mi?
siz Muğla’yı mutlaka görün.. Uygarlığın bir numarası her şeyiyle gerek yaz, gerekse kış
mevsimiyle görülmesi gereken eşsiz bir şehir.. Kucağını size açmış.. Sizin ona gelmenizi bekliyor. Âmâ bugün, âmâ yarın, âmâ yarından da yakın….Basta ne demiştim “HER KOŞESİ AYRI GÜZEL…!Benden söylemesi….

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.